Instagram/officialjamesfrancoo

Obžalobe sa nevyhol ani americký herec James Franco, ktorý bol v roku 2018 obvinený z nevhodného obťažovania študentiek. Ako píše portál bbc.com, atraktívny herec si uvedomuje vážnosť tejto situácie a nadišiel čas riešiť nespravodlivosť voči ženám v Hollywoode.

Celým menom James Edward Franco svoju hereckú kariéru odštartoval už v 90. rokoch, kedy sa po prvýkrát objavil v krátkom televíznom seriáli Freaks and Geeks. Odvtedy sme ho mohli vidieť v niekoľkých ďalších filmových počinoch, ako napríklad Spider-man, Prečo on? či v snímke Pravdivý príbeh. 

James sa vraj dopustil nemorálneho správania ako lektor kurzov na istej z kalifornských filmových škôl. Študentky z jeho hereckej školy Studio 4 podali sťažnosť na 43-ročného herca, kde uviedli, že ich postavil do nepríjemných situácií. Podľa ich tvrdení zneužil svoje nadriadené postavenie, čoho sa mal dopúšťať pri natáčaní jeho filmov. Franco a jeho právnici obvinenia opakovane popierali.

Jeho právnici predtým označili tieto tvrdenia za „nepravdivé a poburujúce“. Napokon herec nominovaný na Oscara súhlasil, že obetiam zaplatí viac ako 2 milióny dolárov. Dôvodom má byť skrátenie zdĺhavých súdnych procesov.

Dohoda sa týka aj Jamesovej produkčnej spoločnosti Rabbit Bandini a jeho dvoch obchodných partnerov Jay Davis a Vince Jolivette. Podľa portálu theguardian.com sa jednotlivé strany v rámci urovnania dohodli na vyhlásení, ktoré z časti znie: „Aj keď žalovaní naďalej popierajú obvinenia v sťažnosti, uznávajú, že žalobcovia otvorili dôležité problémy a všetky strany pevne veria, že teraz je kritický čas zamerať sa na riešenie zlého zaobchádzania so ženami v Hollywoode.

Všetci sa zhodujú na potrebe zabezpečiť, aby nikto v zábavnom priemysle – bez ohľadu na rasu, náboženstvo, zdravotné postihnutie, etnickú príslušnosť, pôvod, pohlavie alebo orientáciu – nebol vystavený diskriminácii, obťažovaniu alebo predsudkom akéhokoľvek druhu. “

Veríš tomu, že bol herec krivo obvinený alebo toto gesto dokazuje jeho vinu?

Zdroj: bbc.com, theguardian.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News