Byť hercom nie je len o tom predvádzať sa a užívať si zarobené milióny. Okrem učenia sa rozsiahlého textu a mesiacov natáčania, je potrebné sa kvôli svojej postave občas zmeniť aj fyzicky.

Tak, aby bola celá rola dokonalá musia mať herci na sebe premyslené kostými a nánosy makeupu. A keď to nestačí, niekedy musia aj zamakať na svojom tele. Alebo ho aj zanedbať. Toto sú herci, ktorí pre svoju rolu radikálne menili svoju váhu.

Charlize Theron

Juhoafricko-americká herečka Charlize Theron, ktorá mala vždy dokonalú figúru kvôli postave vo filme Tully pribrala takmer 25 kíl. Vo filme, ktorý mal premiéru minulý rok, stvárnila matku troch detí, Marly. Tá je unavená zo života, z ktorého má depresiu, takže tomu musel zodpovedať aj jej zanedbaný výzor.

zdroj: instagram.com/charlizeafrica & instagram.com/soo.kwack

Hugh Jackman

Hugh kvôli postave Jeana Valjeana v muzikálovom filme Bedári schudol 15 kíl zo svojej pôvodnej váhy, aby lepšie zapadol do prostredia francúzskej revolúcie. Neskôr musel pre postavu hrdinu Wolverina nabrať nie len váhu, ale aj množstvo svalov.

zdroj: instagram.com/hughjackman_fc_

Jake Gyllenhall

Zo svojej pôvodnej váhy schudol Jake 11 kíl, aby stvárnil sociopata Loua vo filme Sliedič z roku 2014. O rok na to si zahral boxera Billyho vo filme Bojovník, kde už musel aj primerane vyzerať. Pribral naspäť najmä svalovú hmotu.

zdroj: instagram.com/nightcrawlermovie & instagram.com/southpawmovie

Jonah Hill

Jonah je známy z mnohých komédii, kde ho dosadili ako toho „vtipného tučka“, pretože sa svojím výzorom hodil na takúto klišé rolu. Po tom, čo dostal ponuku hrať hlavnú úlohu v seriálovej dráme Maniak, naozaj výrazne schudol, čím šokoval mnohých fanúšikov.

zdroj: instagram.com/legadocinema

Matt Damon

Matta Damona poznáme z mnohých filmov a tých najrôznejších úloh. Jeho zrejme najdramatickejšou zmenou bolo pribratie 15 kíl, aby stvárnil úradníka Marka Whitacra vo filme Informátor! (2009). Ten bol natočený podľa skutočných udalostí, a tak sa Matt svojej postave musel priblížiť aj vizuálne.

zdroj: instagram.com/mattdamonteam

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.