Emocionálne nestabilný

Je to náročné, keď je tvoj partner emocionálne nestabilný. Vo vzťahu s ním sa môžeš cítiť ako na hojdačke – raz si hore a všetko je v poriadku a o okamih si zase dole a vo vzťahu je všetko zle. Je ti to povedomé?

Vďaka týmto 4 znakom zistíš, že či máš skutočne emocionálne nestabilného partnera.

Má prehnané reakcie na všetko

Pokiaľ tvoj partner bolestivo reaguje na akúkoľvek hoci aj malú kritiku voči sebe, má nečakané výbušné reakcie na veci okolo, nemá problém s bezdôvodným kritizovaním ľudí naokolo, pravdepodobne nemá stabilnú psychiku. Na otázku, prečo sa tak správa, ti väčšinou odpovie, že za to nemôže alebo že bol schválne vyprovokovaný.

Nedodržiava svoje sľuby

Dodržiavanie sľubov je jedným zo základov dôvery vo vzťahu. Avšak pre emocionálne nestabilného človeka to akosi neplatí. Včera mohol niečo chcieť, dnes to už nechce. Alebo ešte prednedávnom ste spolu niečo plánovali a dnes on už má na to iný názor. S partnerom takéhoto typu vzťah vybuduješ naozaj ťažko, pretože sa mu jednoducho nedá veriť a dôverovať.

Nie je empatický

Ale zároveň veľmi potrebuje a vyžaduje, aby si bola empatická voči nemu. Avšak keď to isté od neho potrebuješ ty, nevie ti pomôcť. Nevie si ťa ani poriadne vypočuť, ani poľutovať. Naopak vždy sa snaží čo najrýchlejšie zmeniť tému rozhovoru a znova sa rozprávať o svojich problémoch.

Má veľké ego

Emocionálne nestabilný partner si je istý, že keď si s ním vo vzťahu, tvojou hlavnou úlohou je starať sa o neho, robiť všetko pre to, aby sa cítil dobre. Akonáhle hoci aj na krátku dobu vyzdvihneš na prvé miesto svoje osobné záujmy, kariéru, kamarátov alebo čokoľvek iné, už je zle. Vníma to tak, že už nie je pre teba zaujímavý. A že dokonca má právo ten záujem o seba hľadať niekde inde.

Vďaka nášmu nedávnemu kvízu zistíš, či máte ideálny vzťah alebo by ste na ňom ešte mali popracovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating