Traumy z detstva

Častokrát, keď počujeme výraz „traumy z detstva“, tak sa iba usmejeme a povieme si, ach, ešteže ja ich nemám. Si si istá? A čo keď sa ponoríš do hĺbky alebo sa nájdeš v týchto štyroch vzorcoch správania, ktoré odrážajú to, že tá detská trauma v tebe pravdepodobne je? 

Emocionálna závislosť

Nedokážeš prijať nejaké rozhodnutie bez svojho partnera. Veľmi ťažko znášaš kritiku a stále sa snažíš byť dobrým a zlatým dievčatkom. Častokrát sa dokážeš vzdať svojich snov a želaní, pretože vieš, že ťa partner nepodporí.

Týmto správaním sa snažíš získať tú lásku a teplo vo vzťahu, ktoré si asi nemala v detstve od rodičov. Mohlo to byť kvôli tomu, že rodičia veľa pracovali a vždy boli unavení a na teba nemali čas. Alebo sa rozviedli vtedy, keď si bola malá.

Spoluzávislosť

Je druhom emocionálnej závislosti. Ty si podvedome vyberáš za partnera toho, kto má problémy s alkoholom, drogami, počítačovú alebo inú závislosť. Pretože v detstve si mohla mať podobný scenár. A hlavne s otcom. Vzťah s ním už odmalička ovplyvňuje tvoje partnerské vzťahy či sebavedomie.

V takomto spoluzávislom vzťahu väčšina tvojej energie ide na to, aby si „zachránila“ partnera a tým pádom sa vykašľala na svoje pocity, potreby a zabudla na svoju vnútornú bolesť a nízke sebavedomie. Zo vzťahu takého typu je častokrát naozaj ťažké odísť, napriek tomu, že si môžeš uvedomovať to, ako veľmi ti to kazí život.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating