Láska. Milujem ťa. Chcem byť s tebou do konca života. Sľúbili sme si všetko, čo sme si mohli nasľubovať. Lásku, vernosť, spoločnú budúcnosť. No niekde na tejto ceste sa vášeň, láska, cit vytratili. Z nášho vzťahu sa stala rutina. Vyznania typu – milujem ťa, ľúbim ťa, si pre mňa všetkým sa v kolobehu každodenných povinností vytratili. Zostali len formulky zamerané na organizačné veci.

Všetko čo robilo náš vzťah originálnym sa stalo stereotypom. Spoločné pozeranie filmov, spoločné večery pri sviečkach a všetko, čo sme milovali.

Prišiel on.

Druhý, ktorý nikdy nebol váš typ ale on sa do vás šialene zamiloval. Začal vám skladať komplimenty, posielať kvety, písať zamilované správy a vo vás sa niečo zlomilo. Pozreli ste sa na váš vzťah a všetko čo vám chýbalo ste našli v inom človeku. Úsmev, pohladenie, flirt. Nechceli ste sa doňho zamilovať, veď predsa máte partnera, s ktorým máte spoločnú minulosť a naplánovanú budúcnosť do posledného detailu.

Ale, stalo sa. Nešlo o fyzickú lásku, nikdy k ničomu nedošlo, ale niekto iný sa dostal do vašej hlavy, vašich myšlienok a túžob. Začali ste prehodnocovať všetko, v každej hádke ste hľadali dôvod na rozchod a z ničoho nič, nič na vašom partnerovi nebolo dosť dobré. Mohol sa snažiť najviac ako mohol ale vám to už nestačilo.

Nedokázali ste myslieť na nič len na dvoch ľudí, ktorých ste milovali súčasne. Dá sa to vôbec?

Áno dá. Jeden má vlastnosti pána dokonalého a druhý sa stal láskou na prvý pohľad. Všetko čomu ste verili vašim princípom, morálke je už minulosťou. V hlave máte neskutočný zmätok a nedokážete sa rozhodnúť. Vždy, keď sa rozhodnete pre jedného z nich, zaplaví vás prúd neistoty. Je to správne? Chcem to skutočne? Uprednostníte chvíľkové šťastie a neistotu pred budúcnosťou naplánovanou do detailov?

Zhlboka sa nadýchnite a zavrite oči. Predstavte si samú seba o päť, desať, dvadsať rokov. Koho vidíte po svojom boku? Ako si predstavujete svoju budúcnosť? Chcete istotu alebo šťastie? Chcete byť milovanou alebo chcete milovať a byť milovanou?

Na tieto otázky poznáte odpovede len vy sama. Nikto sa nemôže rozhodnúť namiesto vás. Rozhodnutie, ktoré urobíte môže ale nemusí ovplyvniť váš život. A je len na vás ako sa rozhodnete.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.