@chessiekingg

Instagram je zvláštne miesto. Viete sa pomocou neho inšpirovať, spoznať množstvo ľudí, no i získať pár. Polohané ženy a ich dokonalý život nás niekedy až desí a my ticho závidíme. Ľudia sa častokrát na Instagrame stávajú niekým, kým v skutočnosti nie sú a snažia sa urobiť len mylný dojem svojimi fotografiami, nazbierať dostatočný počet followerov a žiť v mylnej predstave, že sú šťastní.

Populárna instagramová blogerka Chessie King používa svoju platformu na propagáciu pozitívne a ukazuje „skutočnú“ stránku každej „perfektnej“ fotografii zdôraznením neuveriteľného rozdielu, ktorý niektoré predstavujú.

Aby dokázala, že sa stavia v zámerne nezaujatých pozíciách a uhloch, porovnáva to s typickými „falošnými“ pózami, ktoré modely používajú na to, aby sa ich žalúdky zdalo ploché, nohy dlhšie a pásy užšie. Výsledky sú otvorené pre oči a pre tých inštagrátorov, ktorí si zvykli veriť, že ideálnou je nová norma, je to veľmi potrebná kontrola skutočnosti.

Chessie King, blogerka, ktorá sa snaží povzbudiť ženy k väčšiemu sebavedomiu.

Is Instagram the reason for depression & mental health problems in young people? The stats say it all but what do YOU think? 🧠 When I was growing up, I only had the ‘perfect’ girls in magazines to look at & even that was an unhealthy comparison. I hate to think what young teenagers are now comparing themselves to; distorted, filtered, photoshopped versions of reality. There has always been a pressure to look good, but what’s scary is that Instagram is accessible all day everyday without any sort of time cap on it or restriction on what you can see apart from the choice of who you’re following. It upsets me so much to think how much this can effect young people’s mental health. Even the most educated still don’t know how easy it is to use photoshop or editing apps. I share so many of these posts but I just want to help as many people as I can find that true friendship with their bodies. – I’ve always been conscious of the back of my legs & refused to wear shorts for most of my teenage years. I thought I was the only one who had a ‘second bum’ 💁🏼‍♀️ I see girls beeeehinds on here looking smooooth as a peach which I’m sure they’ve worked hard for but I find it super unrealistic for me personally. The more I’ve shared on here about body confidence (or lack of) the more I realise I’m not alone & the more normal it becomes to look like the right in shorts. – I was speaking to someone about this earlier last week & they said their 12 year old cousin was posting photos on Instagram of her in a bikini & the caption was ‘rate me out of 10’ then another post of her in her underwear, if I get more than 50 likes I’ll send you a DM *winky face*. Instagram can be an amazing place but it can also be very dangerous. – Do you think there should be something on a post, a disclaimer to say the image has been edited/photoshopped for anyone below the age of 18? What are your thoughts on protecting young teenagers & preventing them from mental health problems connected with social media? ❤️🧡💛

A post shared by C H E S S I E K I N G (@chessiekingg) on

„Ranné fotky sú pre mňa vždy pobavením. Dúfam, že je každému jasné, že nevstávame učesané ani namaľované. Tak prečo stále klameme?“

@chessiekingg

„Žiadna z týchto fotiek nie sú upravované. Jediné, čo je zmenené, je moja póza.“

@chessiekingg

„Buď som podľa ľudí príliš chudá alebo príliš tučná. Tak čo teda?“

@chessiekingg

„Pózy, ktoré sú príliš afektované a strojené sú smiešne. Buď sama sebou- toho sa vždy riadim.“

@chessiekingg

Zverejnená vs. zmazaná fotka

@chessiekingg

Postoj povie všetko za teba

@chessiekingg

Fotky po cvičení

@chessiekingg

„Môžem zmeniť moje telo za 2 sekundy. Stačí stiahnúť brucho.“

@chessiekingg

„Len pripomínam, že nie je problém zmeniť aj svoje telo. Ach, tie pózy.“

@chessiekingg

„Fotka z rána a z poobedia. Jedla som popcorn a čokoládu. Veľa čokolády.“

@chessiekingg

Fotka vľavo je typickou fotkou na instagrame. No fotka vpravo je skutočná fotka.

@chessiekingg

„Nie, nie som tehotná. Toto je fotka z piatku rána o 8:30. A je to nadúvanie z množstva zjedeného jedla.“

@chessiekingg

Rozdiel fotografie je pol hodina.

@chessiekingg

„Verte, že záleží aj na tom, aké oblečenie si zvolíte. Rozdiel medzi týmito fotografiami je jedna minúta.“

@chessiekingg

„Je jedno, či máš 23 followerov alebo 3 milióny. Nikto by ti nemal hovoriť, ako máš alebo nemáš vyzerať.“

@chessiekingg

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating