Instagram/lydiajanetomlinson

Priznaj sa, mala si už aj ty niekedy na ulici pocit, že si medzi inými ženami ako nejaká šedá myška? Pozeráš sa na trendy outfity, ktoré vidíš nie len na Instagrame a hovoríš si, že kiežby si mala toľko peňazí na to, aby si sa mohla obliekať tak elegantne a štýlovo zároveň. Lenže, pravdou je, že to vôbec nie je o peniazoch. Vyzerať viac „cool“ môžeš aj s naozaj nízkym budgetom.

Hovorí sa, že vkus si kúpiť nemôžeš a my s tým úplne súhlasíme. Nezáleží na tom, v akom obchode veci nakupuješ, ale na tom, ako dané kúsky vyzerajú a ako ich dokážeš skombinovať so zvyškom. Naozaj si môžeš celý outfit vyskladať aj v sekáči a pritom sa v ňom nehanbiť prechádzať milánskymi uličkami so vztýčenou hlavou.

Existuje totiž pár dobrých tipov a trikov, vďaka ktorým bude tvoj look vyzerať luxusnejšie, než v skutočnosti je.

Vybrali sme pre teba 3 videá, v ktorých ťa to odborníčky naučia veľmi rýchlo aj s praktickými ukážkami. Zapamätaj si hlavne tieto zásadné body:

  • Menej je viac, či už ide o materiály, farby či doplnky. Čím viac ich budeš mať na sebe, tým viac gýčovejšie to bude pôsobiť.
  • Stav na neutrálne farby – najmä bielu, čiernu, šedú, béžovú, krémovú a iné zemité odtiene, ktoré dýchajú elegantným a ženským dojmom.
  • Zabudni na logá, nápisy, výšivky, … všetko to, čo pôsobí napríklad na tričku veľmi rušivo. Toto sme nosili možno tak ešte do školy, je čas byť za dámu.
  • Doplnky nos v jednej farbe alebo aj v dvoch, no iba tie jemné a pravé, aby nepôsobili ako bižutéria pre dievčatá. Zlato alebo striebro patrí ku kovom, s ktorými nič nepokazíš.
  • Ak si to môžeš dovoliť, kúp si radšej jeden kvalitný kúsok, než 3 lacné. V konečnom dôsledku zistíš, že viac peňazí minieš na neustále nakupovanie toho istého kúsku, ktorý sa rýchlo zničí.

A ako na to? Pozri si videá nižšie

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieSom_fashionista