Aj ty sa niekedy pozeráš na svojich rodičov alebo starých rodičov a nechápeš, ako to spolu vydržali tak dlho a pritom im to stále klape? Prípadne máš podobné myšlienky pri pohľade na dlhodobé páry, ktoré sú spolu už naozaj dlho? Je to jednoduché a všetky tieto páry majú jednu vec spoločnú.

Ide o to, že dokážu spolu vychádzať a o všetkom sa spoločne rozprávajú. Nie nadarmo sa hovorí, že komunikácia je vo vzťahu veľmi dôležitá. Ak chceš, aby tak dlho vydržal aj váš vzťah, začnite praktizovať týchto 7 trikov manželských párov. Pomôžu vám udržať dlhodobý a plnohodnotný vzťah.

Plánujte spoločne

Plánovanie je predovšetkým vo vzťahu veľmi dôležité. Predídete tak rôznym nezhodám a budete vedieť, na čo sa máte pripraviť. Od plánov na týždňový jedálniček až po dovolenkové či pracovné plány do budúcna. Rozprávajte sa o všetkom, a keď nastane nejaká zmena, dajme to tomu druhému ihneď vedieť.

Rozprávajte sa o peniazoch

Veľa párov robí chybu, že sa vôbec nerozprávajú o svojich financiách. Niekedy dokonca ani nevedia, koľko ten druhý zarába. Netvrdíme, že musíte mať jeden spoločný účet, ale mali by ste mať aspoň aký-taký prehľad o tom, na čo najviac míňate a koľko máte nasporené.

Rozdeľte si domáce práce

Už dávno neplatí, že žena patrí len do kuchyne a musí vykonávať všetky domáce práce. Ak sa spýtaš akéhokoľvek šťastného dlhodobého páru, určite ti povie, že tieto činnosti majú rozdelené. Dohodnite si to tak, aby to vyhovovalo obidvom. Ak by si bola na všetko sama, po čase by si prestala byť spokojná.

Naučte sa robiť kompromisy

Bez kompromisov to s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjde. Každý z vás má určité zlozvyky alebo návyky, ktoré tomu druhému nemusia úplne vyhovovať. Naučte sa však rešpektovať. Ak nájdeš po byte rozhádzané ponožky, namiesto toho, aby si zase spustila desaťminútový monológ, ich radšej zodvihni a zahoď do koša na špinavú bielizeň. Ušetrí ti to čas aj nervy.

Nechoďte spať pohádaní

Hádky sú bežnou súčasťou vzťahu, no vždy by ste to mali vyriešiť hneď. Obaja povedzte svoj názor a neduste v sebe svoje pocity. V žiadnom prípade nechoďte spať pohádaní, pretože to môže celé ešte viac zhoršiť.

Urobte si svoj vlastný rituál

Každý pár má svoje vlastné rituály a aj vy by ste mali mať ten svoj. Nezáleží na tom, či to je spoločné ranné pitie kávy, spoločná večera, sledovanie seriálu alebo chodenie na prechádzku. Každý deň by ste si mali vyčleniť aspoň nejakú časť na to, aby ste robili niečo spoločne. Stačí aj pár minút, ale robte tak naozaj pravidelne.

Trávte voľný čas aj oddelene

Okrem spoločne stráveného času by ste mali mať, samozrejme, priestor aj pre seba. Ak chce ísť von s kamarátmi alebo do fitka, nechaj ho. Ty ten čas môžeš využiť na čítanie, nákupy alebo horúci kúpeľ. Tajomstvo sa neukrýva v tom, že ste spolu 24 hodín 7 dní v týždni.

Každý z vás má aj svoj vlastný život, pretože tak má istý pocit slobody. Potom sa však vrátite naspäť k sebe a ste ešte šťastnejší než predtým.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.