instagram.com/couple

Nie všetky z nás majú šťastie na dokonalých frajerov, s ktorými prežívajú ukážkové vzťahy. Mnohé sa musíme popasovať s toxickými partnermi, s ktorými sa nijak nedokážeme posunúť vpred, práve naopak.

Vďaka ich správaniu často prichádzame aj o to málo sebavedomia, ktoré sme rokmi nadobudli. A stávajú sa z nás otrokyne zlých vzťahov, z ktorých nedokážeme ujsť, pretože sa bojíme, že si nikoho iného nenájdeme. To však nie je pravda.

Ak sa v takomto vzťahu nebodaj nachádzaš, mala by si ho čo najskôr opustiť, pretože sa to bude len a len zhoršovať. Čím skôr sa ti podarí odstrihnúť sa od tvojho toxického priateľa, tým rýchlejšie sa ti opäť podarí nájsť samu seba.

Ak si nie si istá, či sa v takomto vzťahu nachádzaš, prečítaj si nasledovné riadky. Ak sú ti povedomé a tvoj frajer robí presne toto isté, môžeš si byť istá, že ti len škodí.

Vo všetkom rozhoduje za teba

Nikdy sa ťa nespýta na to, čo chceš ty, ale vždy musí byť podľa neho? Často sa tak ocitneš v situáciách, v ktorých vlastne ani nechceš byť. Môžu to byť spočiatku úplné maličkosti ako výber jedla, kam pôjdete spolu von a môže to prerásť až do takých rozmerov, že ti bude vyberať, kde môžeš pracovať a s kým sa môžeš, respektíve nemôžeš stretávať.

Kontroluje ťa

Ak ti už aj dovolí niečo urobiť, musíš sa mu hlásiť a musí vedieť o každom tvojom kroku. Nemôžeš mať pred ním zaheslovaný mobil a často sa stáva, že ti číta správy. Dá sa povedať, že nemáš žiadne súkromie, pretože on musí vedieť o všetkom.

Nepodporuje ťa a vysmieva sa ti

Túžiš po niečom, no on ťa namiesto podpory uráža a bráni ti v tom, aby si si splnila svoje sny? Spochybňuje všetky tvoje rozhodnutia a vysmieva sa ti? Či už sú to tvoje nové koníčky, vytúžené destinácie, ktoré by si chcela navštíviť, alebo nové kurzy, ktoré by si chcela navštevovať. Nič pre neho nie je dosť dobré, a tak to nie je dobré ani pre teba.

Zosmiešňuje ťa aj pred inými ľuďmi

Ak ste v spoločnosti iných ľudí (prevažne jeho známych a kamarátov), zosmiešňuje ťa pred nimi, robí si z teba srandu a uráža všetky tvoje sny, plány a rozhodnutia. A pritom vie, že sedíš hneď vedľa neho a počuješ to. To mu však nerobí problém.

Flirtuje pred tebou s inými

Ak idete spolu po ulici, obzerá sa po iných ženách a nemá problém sa ktorejkoľvek prihovoriť a otvorene s ňou pred tebou flirtovať. Tvári sa, ako by si ani neexistovala a ak sa nebodaj nejak ohradíš, hneď vybuchne a ty z toho napokon vyjdeš aj tak najhoršie.

Úprimne, naozaj by si chcela ostávať v takomto vzťahu, v ktorom nemáš žiadnu slobodu a si len jeho majetkom? Musíš byť silná a povedať DOSŤ! Len tak znovu nadobudneš stratené sebavedomie, ktoré ti on pošľapal.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating