Pexels/Murat Garan

Viackrát sme ťa v našich článkoch upozorňovali na to, že by si sa mala vyhýbať mužom, z ktorých sa stali mamičkini maznáčikovia. Často majú so svojimi mamami doslova nezdravý vzťah, ktorý môžu preniesť aj do toho vášho. Rovnako zlé však je, ak sa ty začneš správať tak, ako keby si bola jeho mamou.

Možno si teraz hovoríš, že také niečo by sa ti nikdy nemohlo stať, no bola by si prekvapená, ako jednoducho sa dá do toho skĺznuť. Ak sa nájdeš v niektorom z týchto piatich znakov, maj sa na pozore. Pomaly, ale isto sa z teba stáva verná kópia tvojej svokry.

Si veľmi dotieravá a nedáš mu pokoj

Chceš vedieť všetko. Kde bol, s kým bol, čo robil, čo jedol, čo mal oblečené a tak ďalej. Nejde o to, že by si ho chcela kontrolovať, chceš len vedieť, ako sa mal a či bol v poriadku.

Niekedy to ale preháňaš a si až príliš dotieravá. Ak ho budeš neustále bombardovať podobnými otázkami a nedáš mu pokoj, ktovie, ako dlho to pri tebe vydrží.

Všetko po ňom upratuješ

Domáce práce by mali byť vo vzťahu rovnomerne rozdelené, no ty namiesto toho robíš všetko sama. Dokonca mu odhodíš do koša na bielizeň aj tie špinavé ponožky, ktoré nechal ležať na podlahe. Nie si predsa jeho slúžka, tak sa tak nesprávaj. Si jeho partnerka.

Varíš len jedlá, ktoré chutia jemu

Namiesto toho, aby si navarila alebo objednala to, na čo máš chuť, vyberieš jedlo, ktoré chutí jemu. Všetci dobre vieme, že naše mamy varia najlepšie, no aj v jedlách by ste sa mali striedať. Nesnaž sa mu stále vyhovieť. Aj tak sú jedlá, ktoré nikdy nenavaríš rovnako ako jeho mama.

Kupuješ mu oblečenie

Keď si bola dieťa, určite aj tebe mama kupovala oblečenie. Väčšinou však bolo také, ktoré sa ti nepáčilo a nechcela si to nosiť. Postupom času sa náš štýl mení a páčia sa nám aj také kúsky oblečenia, ktoré by sme si kedysi na seba nedali.

Každý by si preto mal vyberať veci pre seba. Samozrejme, že ponožky a boxerky mu na Vianoce kúpiť môžeš, no nesnaž sa ho obliekať celého od hlavy po päty.

Chceš urobiť všetko za neho

Najradšej by si bola, keby si mohla urobiť všetko za neho. Platíš za neho účty, objednávaš ho k doktorom alebo ku kaderníčke a vždy mu pripravíš aj dokumenty, s ktorými musí ísť na úrady. Správaš sa tak, ako keby on nebol schopný nič si sám vybaviť.

A čo teraz?

Existujú dva typy mužov – prvej skupine sa takéto správanie pozdáva, pretože odmalička boli naučení na to, že všetko za nich urobila mama. Takéto ničnerobenie im vyhovuje a páči sa im, že môžu byť doma s vyloženými nohami. Dávaj si ale pozor na to, aby ťa stále vnímal ako partnerku, ktorú miluje a nie ako druhú mamu.

Druhá skupina mužov už taká nadšená nie je. Zo začiatku takú pozornosť a pomoc možno aj uvítali, no teraz im to prekáža. Svojím správaním ho môžeš od seba odohnať, pretože on nechce mať po svojom boku druhú matku, ale ženu, do ktorej sa zamiloval.

Každopádne, takéto správanie z tvojej strany nie je v žiadnom prípade v poriadku. Vo vzťahu by ste mali byť rovnocenní a takto plnohodnotný a vyvážený vzťah ani zďaleka nevyzerá. Dávaj si preto pozor, aby si to neprehnala.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating