Bola to láska na prvý pohľad a stalo sa to určite aj preto, že som na takúto lásku nikdy neverila. Bolo to ako zasiahnutie bleskom. Pamätám si všetko do poslednej sekundy. Stretli sme sa … ja nahodená v tom najväčšom očakávaní, ty opretý o auto. Vysoký chalan, tmavý, vyšportované a pevné telo… Och, presne môj ideál. Sadli sme si na kávu a začal si rozprávať. Sebavedomie ti teda vôbec nechýbalo, bol si zvyknutý, že baby na teba letia, zobrať nejakú babu na kávu a zbaliť ju nebol žiadny problém. Nič iné si ani v mojom prípade nečakal.  Samozrejme som to vycítila, veď zas nebola som už žiadna mladá neskúsená 20-tka. V tom momente, keď si tam sedel, rozprával a fajčil,  som si povedala: „Tak zlatý môj, ty ma nedostaneš.„

zdroj: unsplash.com

Nechala som ťa vykecať sa, zaplatiť kávu a šli sme. Popriali sme si pekný večer a každý nasadol do svojho auta. Cestou domov sa mi to všetko v hlave mlelo, no to som stále ešte bola presvedčená, že nabudúce už nebude.

Ďalšie ráno, ďalší deň. Správa od teba bola sebavedomá, ako inak. Celý deň som chodila po izbe ako zviera zatvorené v klietke. To som ešte netušila, čo sa deje, no na ďalší deň mi to došlo. Bože, ja som sa zaľúbila! To zistenie rozhýbalo každú moju bunku. To nie je možné, to sa predsa nemalo a nemohlo stať!

zdroj: unsplash.com

No stalo sa. To čo nasledovalo, môžem nazvať obdobie plné eufórie, obdobie výstupov a pádov. Boli sme ako neriadená láva. Horúci vzťah, oheň a voda, výbuchy vášne, hádky a zmierovania. Bola to jazda na húsenkovej dráhe. Príliš veľa emócií. Dostali sme sa do bodu: ani spolu, ani bez seba. Rozchody a zmierovania. Hľadali sme inde a predsa sme sa vrátili k sebe. Sebatrýznenie a potom opäť vzplanutie. Bol to nekonečný príbeh, ktorý trval niekoľko rokov. Nemala som silu ťa opustiť, no nakoniec si to urobil ty. A nie práve najšetrnejším spôsobom. Bolelo to. Pol roka po tom, každá myšlienka na teba bolela. No urobil si to najlepšie, čo si pre mňa urobiť mohol. Dnes to už viem a som ti za to veľmi vďačná.

Zaľúbila som sa do teba, aby som pochopila, že láska nie je o vzhľade. Vďaka tebe som dnes šťastná a naplnená skutočnou láskou.

Naučil si ma vážiť si samu seba, po tom, čo si ma opustil. Naučil si ma, čo mám od vzťahu očakávať. Naučil si ma vážiť si veci, ktoré som brala ako samozrejmosť. Naučil si ma tak veľa. Som ti nesmierne vďačná. Za to, že si bol v mojom živote a aj za to, že si ma prestal milovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.