Ak sme niekoho aspoň raz v živote milovali, určite sme pocítili aj žiarlivosť.

Tá občas nie je na škodu, no pokiaľ je jej príliš veľa, dokáže vzťah zahubiť. Žiarlivosť sa však nevyskytuje výlučne vo vzťahu. Môžeme žiarliť napríklad na kamarátov, rodinných príslušníkov či susedov. Nezáleží na tom, kto alebo čo je predmetom žiarlivostných scén, ak je ich priveľa, ničí vzťahy. No existujú prípady, kedy je žiarlivosť na mieste. Týchto sedem vecí by si ale o nej určite mala vedieť.

Nemala by si prekročiť určité hranice

Každý vzťah má určité pravidlá, ktorými by ste sa mali obaja riadiť. Mali by ste si stanoviť, čo sa smie a čo nie. A v žiadnom prípade tieto pravidlá neporušiť. Akonáhle prekročíte určité hranice, porušujete rôzne obmedzenia, dávate tomu druhému najavo, že si ho nevážite. Pokiaľ to robí aj tvoj partner, znamená to, že neprechováva k tebe dostatok rešpektu.

Nemusíš za každých okolností žiarliť

Určite sa stretneš s tým, kedy sa tvojho partnera pokúsi zbaliť iné dievča. Môže to prísť počas akejkoľvek príležitosti, no pokiaľ dôveruješ svojmu chlapovi a si si na sto percent istá, že ťa miluje, rozhodne nemáš dôvod žiarliť. Pretože tvoj partner miluje len teba a tie desiatky dievčat, ktoré majú o neho záujem, ignoruje. Pokiaľ ťa to trápi, otvorene sa s ním o tom porozprávaj.

zdroj: pixabay.com

Ani vtedy, keď je tvoj partner stredobodom pozornosti

Pokiaľ si ťa tvoji priatelia nevšímajú a ich srdečnosť si užíva tvoj priateľ, nemusíš sa hneď odúvať. Chápem, že sa cítiš neistá, keď sa všetci venujú iba jemu a na teba každý kašle. No nemala by si na neho žiarliť. Predsa – miluješ ho, tak mu dopraj aspoň trošku pozornosti. Za to nič nedáš. Len vyčaríš úsmev na tvári svojej láske.

Keď sa priority zmenia…

Každá z nás túži po partnerovi, pri ktorom si môžeme byť isté, že sme preňho prioritou. Pokiaľ si spolu rozumiete a máte k sebe blízko, znamená to, že ste si súdení. No v dnešnom uponáhľanom svete sa prestávame pomaly venovať jeden druhému. Ak sa zmenia partnerove priority a ty medzi ne už nepatríš, mali by ste sa porozprávať, ako si váš vzťah vlastne predstavujete.

Cítiš sa menejcenne

Tvoj partner ti zabúda poďakovať, ani sa na teba len nepozrie, nepomôže ti s domácimi prácami … Máš pocit, akoby ťa už vlastne vôbec nemiloval. Začať by si však mala od seba. Skús ho pochváliť za všetko, čo robí. Ver mi, že sa ti to všetko spätne vráti.

zdroj: pixabay.com

Neváži si čas strávený s tebou

Ako by si sa cítila, keď ideš so svojím partnerom na romantickú večeru, no celý čas je duchom neprítomný? Automaticky ho začneš podozrievať, že ťa už neľúbi a našiel si druhú. Si sklamaná z toho, že trávi viac času na telefóne, ako s tebou, čo ťa privádza do šialenstva. Začínaš žiarliť a chceš od neho vysvetlenie.

O svojich problémoch hovorí radšej s kamarátmi

Ako s tebou, čo je naozaj veľmi smutné. Nie si preňho už viac prioritou. Namiesto toho, aby si vypýtal radu od teba, pýta si ju od svojich priateľov. Takýto vzťah už nemá zmysel. Chlap by mal v tebe vidieť zmysel života, ak ťa skutočne miluje. Preto sa už netráp a pošli ho kade ľahšie.

 

Zdroj: powerofpositivity.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.