Nová doba, nové očakávanie a neustála túžba po materiálnych veciach v nás zabili tú pravú a nefalšovanú detskú radosť. Nedokážeme sa tešiť z maličkostí, usmievať sa na seba na ulici, aj keď len očami spoza rúška. Zabudli sme, že nemateriálne veci v nás dokážu prebudiť rovnakú radosť ako tie materiálne. 

Ako deti sme sa tešili aj zo sypkého piesku, ktorý sa nám sypal pomedzi prsty, teraz sa nám tak sype život. Uteká nám priamo pred očami a my sa len naháňame za materiálnym šťastím. Vidíme len výsledok a neužívame si cestu, ktorá je oveľa dôležitejšia. Pozeráme len na hodnotu vecí, čo nám kto dal a kto nás zase obral.

Kedy naposledy si sa zasmiala na vtipe? Alebo si sa potešila kvetom na lúke? Malému šteniatko, dobrému jedlu alebo len tak sa zasmiala na svojej chybe? Netešíš sa už ani z pekného počasia. Prečo?

Tie najmenšie veci, ktoré vídame každý deň a berieme ich ako samozrejmosť, aj tieto veci by nám mali robiť radosť. Či už krásne počasie, spev vtákov, ktorý sa znova vrátil po dlhej zime, milý úsmev malého dieťaťa, ktoré ide oproti. Tešiť sa z kvetov na lúke, keď sme si z nich ako malé dievčatá plietli vecne, či zvuk motorky, z čoho sa išiel zblázniť každý malý či veľký chlap.

Tešiť sa z maličkostí, ktoré sa naučíš všímať až potom, keď nebudeš lipnúť na materiálnych, drahých kúskoch, na peniazoch a budeš si konečne užívať život, cestu nie len cieľ a nebudeš sa hnať za drahými a pritom nepodstatnými vecami. Vtedy začneš vnímať tie krásy všedného života, ktoré ťa naučia smiať sa.

Smiať sa očami, každý jeden deň, nad každou jednou blbosťou a tvoj život bude o to šťastnejší. A so šťastím prichádza aj zdravie, láska a pokoj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.