instagram/couple

Manželstvo. Pre niekoho bod vzťahu, o ktorom sníva celý život, pre iného niečo, čo predstavuje nepotrebnú formalitu. Niektoré páry do neho vhupnú po pár mesiacoch randenia, iní sa na tento krok necítia ani po 10 rokoch. Čo však pre pár uzavretie manželstva naozaj znamená?

Mnohí si robia žarty, že po svadbe je vzťahu „koniec“ a začne sa už len stereotypný život, ktorý lásku pomaly pochová. Neboj sa, naozaj to nie je pravda. Teda, ak nemáš po boku človeka, s ktorým si iba z nejakej povinnosti bez skutočnej iskry, vášne a porozumenia.

Keď je tvoj partner človek, s ktorým vám to klape, s ktorým si rozumiete, dôverujete si a držíte spolu ako jeden tím, po tom, čo si poviete áno, sa nezmení nič.

Stále to budete vy dvaja. Možno budete mať za sebou jeden krásny deň, na ktorý budete spomínať, no váš vzťah bude rovnaký pred ním i po ňom. Teda, už vás môžu opustiť možné pochybnosti a tajné strachy z toho, že by vám mohla druhá strana zlomiť srdce.

Samozrejme, to sa môže stať aj po rokoch manželstva, no každý dospelý človek do toho ide s vedomím, že svojmu partnerovi niečo sľubuje. Večnú lásku, vernosť, podporu. V spomínanom dobrom, aj v zlom.

Áno, to si môžete sľúbiť aj medzi sebou večer v posteli a nepotrebujete k tomu žiadnych svedkov. Ani papier. Ale stále je to krásny dôkaz toho, ako vážne to spolu myslíte. Pretože „navždy spolu“ neznamená iba všetko to krásne.

I to bolestivé a ťažké, čo vám život prinesie po ceste. A vy viete, že vedľa seba máte niekoho, kto sa dokáže pre vašu lásku obetovať. Pretože to z čistého citu sľúbil. Nie preto, lebo musel, ale preto, lebo to naozaj chcel.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating