Pexels/Daria Shevtsova

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Rozhodovanie medzi dvoma mužmi je nepríjemná situácia. Pokiaľ si vo vzťahu šťastná, nikdy by si sa do nej nemala dostať.

Keď už tam však si, polož si tieto otázky. Pomôžu ti s voľbou a po ich zodpovedaní si možno uvedomíš, na kom ti skutočne záleží.

Ide iba o túžbu, alebo si skutočne zamilovaná?

Odpoveďou na túto otázku zistíš, či tvoje „behanie“ za druhým mužom pochádza z nudy a stereotypu, alebo si naozaj prestala milovať svojho aktuálneho priateľa a zamilovala si sa do iného. Základná otázka, ktorá by mala byť v tejto situácii položená ako prvá.

Čím ťa v poslednej dobe tvoj priateľ nahneval?

Tým, že si napíšeš (alebo povieš) všetky veci, ktorými ťa tvoj partner rozčúlil, pochopíš, z čoho pramení tvoje utekanie za iným. Potom už bude len na tebe, či sa rozhodneš dané problémy riešiť s aktuálnym frajerom, alebo sa ho vzdáš preto, pretože si myslíš, že iný muž by ti takéto zvyšovanie tlaku nespôsoboval.

Aké boli začiatky s tvojím partnerom?

Vďaka tomu, že sa pozrieš na minulosť a zaspomínaš si na to, aké boli vaše začiatky, si možno uvedomíš, že toho druhého ani nechceš. S týmto priateľom to totiž bolo rovnaké, ako s tým novým, len ste spolu už dlhšie a prvotné (vášnivé) zamilovanie sa premenilo na stereotyp.

Pokiaľ chceš vzťah ešte zachrániť, môžeš každý deň urobiť nejakú vec z toho, čo ste robili vtedy, keď ste sa spoznali.

Čo ti druhý muž poskytuje?

Dáva ti pocit sebavedomia, krásy, milovania, toho, že si pre neho jediná a máš pre neho význam? Toto všetko ti určite poskytuje aj tvoj aktuálny chlap, len to už prehliadaš. Nehovorí to – on to ukrýva vo svojich skutkoch. Mala by si sa zamyslieť nad tým, či chceš počúvať len prázdne slová alebo či chceš vidieť skutky lásky.

Vidíš s druhým mužom šancu na dlhodobý vzťah?

Pri tejto otázke si predstav to, aké by to bolo, keby si bola vo vzťahu s tým druhým mužom rok, možno dva. Bolo by to stále rovnaké, ako aj teraz? Pochybujeme. Ak si však myslíš, že dlhodobý vzťah s ním bude iný, než máš teraz, voľba a rozhodnutie je na tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating