pexels.com

Rebeluj s láskou. Táto veta už je mnohým známa, kedže na nej zakladá svoj merch Martina Horňáková známa pod pseudonymom Moma. Momu sleduje hlavne veková kategória teenagerov a dorastu, no i tak inšpiruje nejednu ženu.

Moma prešla dlhou cestou, pri ktorej spoznávala hlavne samú seba. Pracovala a nepretržite aj pracuje na zdokonaľovaní sa. Každý počas svojej cesty hľadá sám seba, no nemusí to vždy dopadnúť pozitívne. Niekedy nás ovplyvňujú práve ľudia, ktorými sa obklopujeme a niekedy máme len strach byť sami sebou. Práve myšlienka rebel with love (rebeluj s láskou) ukazuje na to, že sa nemáme báť byť sami sebou, nemáme sa báť ukázať svetu svoje pravá ja, pretože strach nás len väzní a nepoznám nič horšie než byť väzňom sebe samému.

Tento merch vo mne vyvoláva ideu, že byť odlišný nie je zlé, byť iný znamená byť sám sebou a byť sám sebou znamená byť so sebou spokojný a spokojnosť nás činí šťastnými. No mnoho ľudí stavia svoje šťastie aj na úkor šťastia iných. Ubližujeme si navzájom a nakoniec aj tak zistíme, že to nie je to, čo vlastne chceme.

Zraniť iných nás neučiní naozaj šťastnými, učiní nás to bezmocnými. Keď im ublížime, stratíme ich a šťastie vo večnej samote nenájdeme. Preto berte pri svojej cesta ohľad na vaše okolie, či už ide o ľudí alebo o životné prostredie, ved ono nepotrebuje nás, my potrebujeme jeho. Tak mu predsa neškodme. Rebelovať sa má len s láskou.

Rebel with love vo mne vyvoláva presne tieto myšlienky. Som neskutočne rada, že dnešná komunita má neustále inšpirujúcich ľudí, ktorí svoje pozitívne myšlienky šíria. Ja osobne Momu obdivujem. Obdivujem ju za to, že dokázala vytvoriť merch, ktorý v sebe nesie takéto posolstvo. Som hrdá na ľudí, ktorý neustále udržiavajú dnešný svet v tom najlepšom svetle a majú vplyv aj na mladistvé vekové kategórie. Tak všetci rebelujme s láskou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog