Pexels/Leah Kelley

Vytvor si svet, v ktorom budeš šťastná. Vytvor si priestor pre slobodné myšlienky, svet, v ktorom budeš môcť realizovať svoje nápady, byť sama sebou. Vytvor si svet, kde nebudeš musieť poslúchať rozkazy. Vytvor si svet, v ktorom budeš chcieť žiť.

Poriadok

Ak nevieš, ako s takýmto niečím začať, stačí ti aj maličkosť. Skús si upratať a pre-aranžovať napríklad svoju izbu, či miesto, kde pracuješ. Vytvor si miestečko, kde sa budeš cítiť príjemne. Dôležité je zbaviť sa nepotrebných vecí a iných rušivých elementov, ktoré by ťa mohli rozptyľovať.

To je začiatok. Nemusí byť všetko perfektné. Veď ani sám život nie je perfektný a predsa je úžasné žiť. Akokoľvek by si mi chcela odporovať s týmto tvrdením, môžeš, avšak určite to nie je výhovorka na to, aby si sa večne schovávala, bola ticho a aby všetok ten neporiadok v tvojej hlave bol navždy jej súčasťou.

Ciele

Ďalším výborným tipom pre zvýšenie produktivity a chuti do práce, je stanovenie si vlastných cieľov. Nemusí ísť o veľké a prevratné záležitosti. Skús si skôr stanoviť plán, ktorý pozostáva z viacerých menších cieľov, či iných krokov, ktoré ti pomôžu tento rozsiahlejší cieľ dosiahnuť. Vždy pamätaj, že práve malé kvapky tvoria hlboké more.

Cvičenie

Ó áno, aspoň minimálny pohyb si tvoje telo po dni presedenom za počítačom určite zaslúži. Nie je potrebné dvojhodinové týranie sa vo fitku. Stačí ti ľahká a nenáročná, sotva 20 minútová joga, ktorá sa ti postará o ten bolestivý chrbát, na ktorý sa stále sťažuješ. Navyše ak si ju zacvičíš už ráno, prebudí a naštartuje ťa oveľa lepšie, než dve šálky kávy.

Stravovanie

K predošlému bodu sa vzťahujú aj  stravovacie návyky. Ak sa nechceš cítiť nafúknutá a stále sa v duchu preklínať za to, čo si si počas dňa naložila na tenier, tak ti určite prospeje aj malá zmena v tejto oblasti. Znovu, nemusí ísť zo dňa na deň o diametrálne odlišný jedálniček (takto ti to vydrží tak maximálne týždeň, nemám pravdu? :-)).

Stačí, ak svoje obvyklé snacky nahradíš niečím ľahším, tučnejšie jedlá za ich ľahšiu variantu. Takto nebudeš mať pocit, že si po výdatnom obede, či inom jedle, potrebuješ ľahnúť a poooriadne to „stráviť“ aspoň dvojhodinovým prokrastinovaním. Ale, samozrejme, ak budeš mať naozaj obrovskú chuť, neodopieraj si to, čo ti robí potešenie, všetko sa dá zvládnuť, ale s mierou.

Vytrvalosť

A na záver, vytrvalosť. Necúvaj dozadu počas každej príležitosti. Buď si istá sama v sebe a v tom, čo robíš. Ak máš pocit, že potrebuješ zmenu, pracuj na nej. Čím spokojnejšia totiž budeš sama so sebou, tým lepšie výsledky podáš v akejkoľvek oblasti, ktorej sa venuješ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife