Nestáva sa to často, ale aj také vzťahy bývajú – oprášené city z minulosti, či rýchle uvedomenie si, že ten nedávny rozchod bol chybou. Čo robiť v prípade, že ťa tvoj ex sklamal a teraz ťa chce naspäť? Vrhnúť sa mu do náručia alebo ho kopnúť do zadku?

Neexistuje iba jedno riešenie, iba jedna možnosť, keďže každý vzťah je iný – iní sú ľudia so svojimi povahami v ňom, iné okolnosti rozchodu, iné city, … no rozhodne pri každom variante je dôležité, spomenúť a brať na vedomie niekoľko faktov.

1. Ako dlho ste spolu boli? Mali ste dlhodobý vážny vzťah alebo to netrvalo ani zopár mesiacov?

2. Aký bol váš vzťah vo všeobecnosti? Boli v ňom hádky a nedorozumenia alebo práve naopak, veľmi ste si sedeli?

3. Sú tvoje city k nemu stále skutočné alebo ide o nostalgiu? Naozaj ho stále miluješ alebo ti len chýba ten pocit mať niekoho po boku?

4. Aký bol dôvod na rozchod? Mohol by sa zopakovať? Išlo o niečo, čo sa dá spoločne vyriešiť, aby vás to znova neovplyvnilo, prestali ste si rozumieť alebo šlo o ranu do srdca?

5. Dokázali by ste spolu fungovať v novej kapitole? Nevracať sa k minulosti a mať nové „pravidlá“?

Na to, aby si sa vrátila k svojmu bývalému, potrebuješ si vopred premyslieť mnoho vecí. Nechceš predsa znova skončiť so zlomeným srdcom, však nie? Rozhodne mu neskáč do náručia hneď po tom, čo povie pár sladkých slov. Ak ťa chce naozaj naspäť, bude o teba bojovať.

Bude bojovať o tvoju priazeň a dokazovať ti, že tentokrát nesklame. Bude ti ukazovať, že rešpektuje tvoju osobnosť, rozhodnutia aj názory.

Možno to bude bolieť a bude to ťažké pochopiť, no väčšinou je vrátenie sa k ex iba strata času. Už ste svoju šancu mali. On ju mal. Pokiaľ ste obaja nedospeli k novému pohľadu na vzťahy, po krátkom čase, kedy bude všetko pekné, znova zapadnete do starých koľají.

Prečo by si sa mala trápiť nad niekým, kto už dostal toľko tvojho času? Pusti minulosť a otvor dvere niečomu novému. Teda, niekomu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.