Photo by Jordan Bauer on Unsplash.com

Vzťahy sa vyvíjajú neustále. Taký vzťah, aký mali naši rodičia už nebudeme mať. Doba je iná, modernejšia a všetko sa rieši pomerne inak, ako sa riešilo vtedy. Napriek tomu budú vzťahy to najkrajšie, čo môžeš za svoj život zažiť. Či už vzťah s tvojou rodinou, priateľmi, domácim zvieratkom, kolegami a partnerom.

Tu je 10 vecí, ktoré by si mala o vzťahoch vedieť.

 1. Je ťažké vychádzať zo všetkými – nie každý má rovnaký vkus na hudbu, módu alebo filmy ako ty. To z nich však nerobí horších ľudí, jednoducho si len v tejto oblasti nebudete trochu rozumieť.
 2. Nie vždy bude mať každý na teba náladu – každému sa prihodí deň, kedy je toho viac, než by sme čakali. Ty môžeš mať oddychový deň, zatiaľ čo druhý človek ho môže mať plný. Ak ťa niekto raz za čas odmietne, nevadí, je to v poriadku.
  zdroj: Photo by Houcine Ncib on Unsplash.com
 3. Nikto nie je dokonalý – vo vzťahu s partnerom budú vždy prvé mesiace krásne. Až dokým neurobí niečo, čo sa ti nebude páčiť. Musíš s tým však rátať, pretože nie všetci budú takí, akých ich chceš ty.
 4. Každý potrebuje občas čas pre seba – s priateľom budete spolu každý deň, keď budete spolu bývať. Kým tak nie je, užívaj si čas oddelene, pretože potom už nebude čas na divoké párty s priateľkami. 🙂
 5. Niekedy urobíme všetci chybu – aj ty ju urobíš, naozaj. Preto sa nehnevaj dlho, ak niekto urobí niečo, čo ťa zraní. Najmä vtedy nie, ak sa ti ospravedlní a bude to chcieť napraviť.
 6. Každý má v sebe niečo, čo nemáme radi – či už pôjde o zlozvyk alebo o to, že ťa bude vytáčať jeho vlastnosť.
 7. Nikto, kto ťa má rád, ťa nebude chcieť zraniť úmyselne – pamätaj na to vždy, keď budeš chcieť robiť napriek niekomu, o kom si myslíš, že ti ublížil naschvál.
 8. Všetci to máme ťažké – každý jeden z nás má problémy, ver mi. Preto sa snaž nikoho nesúdiť predtým, než ho spoznáš.
 9. Mať niekoho rád znamená, že občas urobíš niečo, čo by si neurobila – napríklad, že upečieš koláč o ktorom si počula, že je ťažký, no ostatných chceš prekvapiť. Alebo pôjdeš na hokej len preto, pretože tvoj priateľ chce. Možno nemáš rada turistiku, no pôjdeš na hory, pretože to tak budú chcieť tvoji kamaráti. Každý vyjde zo svojej komfortnej zóny, ak chce mať dobré vzťahy s okolím.
 10. Ľudia, ktorí ťa majú radi ťa vždy podržia – nezáleží na tom, ako veľmi sa budete hádať. Keď prídu ťažké časy, spoznáš pravých priateľov. Tí ťa nenechajú padnúť a budú sa snažiť podporovať ťa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating