Žena sa smeje mužovi
Pexels/Vitor Lima

V minulom článku si sa mohla dočítať o tom, že pracovať na vzťahu je drina, ktorá ťa stojí veľa námahy, utrpenia a konfliktov, ale stojí za to. Lebo so sebou prináša lásku a prítomnosť človeka, ktorý ťa bezhranične miluje aj v najhorších momentoch tvojho života.

No drahá, nerandi s mužom, ktorý nemá záujem pracovať na vzťahu.

Taký chlap nechce niesť zodpovednosť za svoje správanie. Nemá záujem komunikovať o ťažkých veciach a už vôbec ťa nevidí vo svojej budúcnosti. Je sebecký a chce mať zo všetkého len výhody. O nevýhodách nechce ani počuť.

Muž, ktorý si myslí, že vzťah je len prechádzka ružovou záhradou, pri prvom konflikte vezme nohy na plecia a už ho viac neuvidíš. A potrebuješ takéto človeka vo svojom živote? Pravdepodobne nie.

Nerandi už viac s chlapom, ktorý nechce dospieť a odmieta si priznať, že bez práce nie sú koláče. Rozprávková budúcnosť ťa s ním nečaká. Iba trápenie, lebo by ti zničil nervy. Naozaj je to to, čo chceš?

Nestrácaj čas s mužom, ktorý si myslí, že na vzťahu nie je nutné pracovať a posúvať ho ďalej. Keď nevie, že to je potrebné, asi mu na ňom (a tebe) nezáleží až tak, ako hovorí. Ty však potrebuješ partnera, ktorý bude vidieť tvoju hodnotu, bude mu na tebe záležať a bude rozumieť tomu, že na tom, aby mal vzťah pevné základy a vydržal akýkoľvek problém, sa musí pracovať neustále. A veru, že to nie to len med lízať.

Nerandi s mužom, ktorému toto všetko chýba. On by si ťa nevedel vážiť a rýchlo by podľahol druhej žene. Pracovať na vzťahu musí každá dvojica, preto si nemysli, že si jediná, ktorá to vysvetľuje priateľovi. Pokiaľ to však odmieta pochopiť, nemá to zmysel. Zbytočne by bol tvojou kotvou a ťahal ťa dole.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating