Photo by Rodrigo Souza from Pexels

Máš pocit, že tvoj záujem voči partnerovi v poslednom čase klesol? Môže to byť kvôli viacerým dôvodom. Žijeme v dobe, kedy ženy potrebujú mať pri sebe silného chlapa alebo ešte silnejšieho ako sú ony samé. Všetko by však malo byť v rozumnej miere. Portál IHeartIntelligence uviedol týchto 5 príkladov, ktoré okrem straty rešpektu voči partnerovi, môžu viesť aj k niečomu horšiemu…

Strážny pes

Nie je zlé, ak je muž schopný zastať sa svojej partnerky. Vie jej tak dodať pocit bezpečia a starostlivosti. Lenže aj vzťah má svoje hranice. Keď ju priveľmi chráni, môže to prerásť až do vážneho podozrievania. Preukazovanie nedôvery voči partnerke ju môže veľmi rýchlo odradiť.

Pred frajerkou majster sveta a pred kamarátmi malý chlapec

Ženy potrebujú mať pri sebe silného partnera a nie panovačnú a povrchnú osobu, ktorá v istých situáciách dostáva schizofrenické stavy. V domácom prostredí si napríklad rád zanadáva alebo mu nerobí problém vyčítať frajerke všetko, čo má v danom momente na očiach.

Keď sa však stretne so svojimi chalanmi, zrazu je úplne krotký. Žena môže byť vo vzťahu prirodzene submisívnejšia, preto pri sebe potrebuje chlapa, ktorý je silný a je si sám sebou istý. Ak teda zbadá v partnerovom správaní isté rozpory, začne uvažovať, či ho vôbec chce mať vo svojom živote.

Drží ťa za ruku chlap alebo plačúci chlapček?

Je skvelé, keď muž prejavuje svoje city. Môže to viesť k otvorenej komunikácií, ktorá je pre vzťah často potrebná. Lenže neustále sťažujúci sa partner, ktorý sa zameriava iba na svoje problémy, dokáže byť skutočne otravný.

Ženy rady načúvajú, prípadne aj poradia. Prečo to tak je? Dôvod je jednoduchý – problémy sa majú riešiť. Preto by sa muži nemali iba neustále ľutovať a vytvárať tak vzhľad plačúcej obete, lebo ženy to môže veľmi rýchlo odpudiť.

Nemastný, neslaný, jednoducho bez ambícií

Muž, ktorý si je istý sám sebou a ide za svojimi cieľmi, nikdy nestratí rešpekt u žien. To však platí pre oboch. Je dôležité, aby si obaja stanovili sny, ktoré chcú dosiahnuť. Pre partnerku je obzvlášť motivujúce, ak je jej chlap vytrvalý a nevzdáva sa napriek všetkým prekážkam. Práve vďaka tomu nemusíš stratiť rešpekt nielen u tvojej polovičky, ale aj u okolia.

Žena nie je samozrejmosť

Páni, neberte svoje polovičky na ľahkú váhu. Nepovažujte ich starostlivé správanie za automatickú vec. Ak žena počas vzťahu zistí, že jej snaha nie je dostatočne vážená a že nedostáva rovnaké množstvo pozornosti späť, nestratí voči vám rešpekt, ale odíde aj s poslednými zvyškami lásky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating