Pár sa bozkáva pri okne

Raňajky do postele, ružička pre radosť, podporná správa do práce, pohladenie po vlasoch, spoločné záľuby, no najmä, tie dve slová. Toto je obraz maličkostí, pri ktorých žena vie, že je milovaná. Každá z nás má síce vlastný zoznam, ktorý je pre ňu dôležitý, ale podstata sa nemení. Slovami a činmi jej partner dokazuje, že mu na nej záleží. Ale čo ak máš vo vzťahu pocit, že si zanedbávaná?

Sedíte vedľa seba, no už v ňom nevidíš toho princa, ktorý sa kedysi chcel o tvoje srdce pobiť. Je to chlap, do ktorého si sa zaľúbila, no ako bežal čas, váš vzťah nabral ten povestný stereotypný tvar.

Romantika je dávno fuč a vzájomne sa vnímate ako istoty. Aj keď máš snahu vrátiť vám iskru, z jeho strany nedostávaš to, čo ako žena potrebuješ. To, čo potrebuje tvoja duša.

Pár v objatí
zdroj: Pexels/Diego Rezende

Vo vzťahu záleží aj na tvojom vnútornom šťastí

Ach, koľko žien dáva svoje šťastie na druhú koľaj! Povedia si, že je lepšie držať sa spomínanej istoty, než byť sama. Veď už sme si na seba zvykli. Naozaj ti stačí len toto? Vo vzťahu sa nesmieš báť povedať nahlas veci, ktoré ťa trápia.

Nesmieš byť ticho, keď je tvoje srdce smutné z toho, že už ho nechráni obal z jeho lásky. Či už si to priznáme alebo nie, všetci potrebujeme mať vedľa seba niekoho, kto bude naším bezpečným prístavom. Niekoho, kto nám dá jasne vedieť, že mu za to stojíme.

Občas sa potrebujeme schovať do rúk partnera, ako malé deti, ktoré hľadajú bezpečie. Potrebujeme sa oprieť o mocné rameno, ktoré bude držať pevne. Potrebujeme dlane, ktoré nás chytia za tie naše, aby nám dali vedieť, že sú tu pre nás. A najmä, potrebujeme oči, v ktorých budeme vidieť žiariť plamienok. Ten, ktorý horí iba pre nás. Toto ti ten pravý musí venovať.

Láska medzi mužom a ženou
zdroj: Pexels/Vanessa Garcia

Možno si robíme žarty z toho, že by sme chceli romantické gestá ako vo filmoch, no v skutočnosti túžime len po maličkostiach, ktoré nám budú dôkazom, že sme vo vzťahu, ktorý má zmysel a budúcnosť. Že máme medzi sebou puto, ktoré je silné a plné lásky. Najhoršie, čo sa pri nej môže stať, je to, že sa budeme cítiť zanedbané. Akoby jej nezáležalo na tom, či nás spravila šťastnými.

Lenže ak je tomu tak, potom si nestretla jej skutočnú podobu. Len niečo, čo sa na ňu podobá. Máš odvahu hľadať ju inde?

Chlapi sú zaujímavé stvorenia. Neustále sa sťažujú, že ženy sú komplikované, no pritom oni ďaleko neodskočia. Je všeobecne známe, že ženy majú svoj druh hrdosti a muži zase riadnu dávku ega. Aj keď niektorí nie sú nejako zvlášť povýšeneckí, stále v sebe majú sebaistotu, ktorá sa dá nazvať aj pýchou. Ako skrotiť mužské ego? Odpoveď nájdeš v našom nedávnom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating