instagram/about.desiree

Medzi skutočnou láskou a chorou posadnutosťou je veľmi tenká hranica. Dokonca až tak, že niekedy vôbec nie je ľahké uvedomiť si, na ktorej strane sa môže človek nachádzať. Tieto pocity majú podobné črty, no predsa len sa v niečom odlišujú.

Ako zistíš, či ťa niekto úprimne ľúbi alebo je na tebe „len“ toxicky závislý?

Nonstop spolu

Zamilovaní ľudia chcú spolu tráviť čo najviac času. No nemôže to tak ísť večne. Každý má svoje povinnosti i koníčky, ktoré by mal robiť sám. Časom sa vzťah vyvinie a posunie. Už to nebude iba o tom, ako si užívate spoločné ležanie v posteli.

No ak sa tvoj partner nevie vzdať chvíle s tebou, stratil záujem o svoje hobby, priateľov, či je ochotný kašľať na všetko, len aby bol v tvojej blízkosti, je to mierne prehnané.

Záujem alebo kontrola?

Správy na dobrú noc, ale aj hneď po prebudení. Telefonáty, len aby ťa počul, a mimochodom, opýtal sa kde si, s kým si, a čo robíš. Keď ideš von bez neho, aj tak ti píše. Keď sa vrátiš domov, pýta sa na detaily. Naozaj sa len zaujíma alebo chce ťa mať pod absolútnou kontrolou?

Napredovanie sa vo vzťahu

Ak je niekto posadnutý iným človekom, bude robiť všetko preto, aby si ho „zaistil“. A to najčastejšie dôležitými krokmi vo vzťahu, ktoré bežne prichádzajú časom a prirodzene. No on sa rozhodne všetko urýchliť, len aby si si nič nestihla premyslieť.

Zásnuby po pár mesiacoch vzťahu, dieťa chcel už od začiatku, a do spoločného bývania sa hrnul už po treťom rande. Veď ak sa milujete, máte na všetko zvyšok života, netreba sa ponáhľať, akoby vám mal utiecť vlak.

Žiarlivosť, ktorá ubíja

Aj žiarlivosť patrí do vzťahu, no v určitej miere. Ak je práve ona dôvodom, kvôli ktorému vznikajú najčastejšie hádky, i keď vlastne nie je na čo žiarliť, je to jasné. Partner ťa túži vlastniť, čo nie je vôbec prejavom lásky.

Vyhovieť za každú cenu

Súhlasí so všetkým, čo povieš, prispôsobuje sa ti, drží sa tvojich názorov a za žiadnu cenu nechce vyvolať konflikt. Dáva si totiž veľký pozor na to, aby si ťa nijak nepohneval. Radšej bude ako poslušný psík poslúchať, len aby si ho náhodou neopustila.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating