Pexels/Văn Thắng

O láske sa hovorí, že je trpezlivá, dobrotivá, všetko znáša a všetko vydrží. Vo všetkom vidí len to dobré a na nikoho sa nehnevá a ani sa nad nikoho nepovyšuje.

Čím viac teda budeš milovať, tým menej budeš súdiť ľudí. Čím viac bude v tvojom srdci prekvitať láska a dobro, tým menej sa tam bude usádzať hnev a zlosť.

Určite už poznáš „legendu“ o dvoch vlkoch, ktorí sa vnútri teba bijú. Len na tebe, ktorého budeš kŕmiť a vyhrá – dobrého alebo zlého. S láskou a nenávisťou je to teda veľmi podobné. Keď budeš v sebe pestovať láskavosť a k ľuďom budeš pristupovať milo, vľúdne a s ochotou, tým viac budú aj v tebe tieto vlastnosti rásť.

No keď budeš na všetkých nahnevaná, vytočí ťa aj najmenší problém, s každým sa budeš hádať a závidieť mu, presne tieto vlastnosti v tebe budú ďalej narastať.

Zameraj sa preto radšej na to, čo je správne a dobré.

Nie nadarmo sa hovorí, že čo dáš, to sa ti dvakrát vráti. Možno nie teraz, no určite sa to stane a vtedy to pochopíš. Život sa ti za tvoju láskavosť odvďačí dobrým a milujúcim mužom, dobrou prácou, ktorá ťa bude napĺňať, možno poslušnými deťmi, starostlivými susedmi alebo vnútorným pokojom, ktorý budeš pociťovať každý deň.

Keď sa teda zajtra zobudíš, rozhodni sa pre lásku a dobro. Preži odteraz každý deň s tým, že raz budú všetky tvoje dobré skutky splatené.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating