Ak chceš, aby tvoj aktuálny vzťah vydržal všetko, stav na tieto drobnosti, ktoré ti pomôžu. Utužia tvoj vzťah a pozdvihnú ho na inú úroveň. Vďaka nim si môžeš povedať, že robíš všetko pre to, aby si mala šťastný vzťah. Možno niektoré aj dodržiavaš, no opakovanie je matkou múdrosti. 

1. Musíte hovoriť o všetkom, čo sa vám nepáči a skúšať to napraviť. Vždy sa musíš ozvať, ak bude niečo, s čím nebudeš súhlasiť. Rovnako by to mal robiť tvoj partner. Mali by ste si spoločne vyrozprávať to, čo je zle a ako to môžete napraviť, aby to bolo dobré. Ak budeš celý vzťah ticho a nebudeš nič riešiť, bude sa to nabaľovať. Jedného dňa môžeš vybuchnúť a zničiť vzťah – nechci, aby sa to stalo – rozprávaj.

2. Výlety, výlety, výlety. Je dobré, ak máte svoju partiu, s ktorou chodíte von, no musíte chodiť niekam aj sami. Dôležité sú výlety niekam do neznáma, kde nebudete mať nikoho iného, len samých seba. Overíte si tak podporu a silu vašej lásky. Ak vydržíte spolu aj v zlých chvíľach, budete spolu aj v dobrých chvíľach.

zdroj: Photo by Joanna Nix on Unsplash.com

3. Ak spolu s partnerom ešte nebývate a len sa stretávate, mali by ste sa naučiť tráviť čas efektívne. Vždy, keď ste spolu, by ste si mali vypnúť telefóny alebo sa na ne nedívať. Mali by ste sa venovať sami sebe a tomu, ako by ste mohli váš vzťah „skrášľovať“.

4. Navzájom by ste si mali pamätať významné dni a sviatky, ktoré ste spolu zažili. Mali by ste oslavovať všetky maličkosti, ktoré sa vám podaria. Váš vzťah sa tak utuží a vytvoríte si malé rituály, na ktoré sa vždy budete tešiť. Čo je hlavné – existuje množstvo nápadov a dní, takže budete vždy originálni.

5. Musíte si prejavovať lásku každý deň. Hoci to môže znieť ako niečo, čo by mala byť samozrejmosť, v mnohých prípadoch to tak nie je. Po čase zo vzťahu láska a náklonnosť odíde – dvaja ľudia budú len spolu. Ak tomu chceš predísť, prejavuj lásku aj na verejnosti. Zober svojho partnera za ruku, pobozkaj ho vždy, keď budeš chcieť a hovor mu sladké slová. Samozrejme, platí to aj naopak. Takto medzi sebou udržíte iskru stále.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.