Chystáš sa ísť na chatu?

Máme tu obdobie chát, opekačiek a grilovačiek a vždy je dobré dopredu si premyslieť čo robiť, aby sa všetci zabavili a nebola nuda. Niekedy ani počasie nevyjde tak, ako by si chcela a vy budete musieť tráviť víkend vo vnútri. Vtedy je dobré mať aj plán B, aby ste si chatu poriadne užili.

Ak je pekné počasie a máte radi prechádzku, určite si urobte prehliadku po okolitej prírode. Keď je pri chate veľký pozemok, určite si zober bedminton či loptu.

Ak hľadáš inšpiráciu na program vnútri, máme pre teba zopár tipov, ktoré fungujú na každej jednej chate. Predsa len, úplne triezvi asi nebudete a tieto hry či činnosti naberajú na zábave práve, keď ste „v nálade“.

Tieto nápady môžete využiť, aj keď pôjdete na chatu na Silvestra. Nezdá sa to, no ten dátum je za rohom a ten čas utečie ako voda.

3 tipy na skvelý program na chatu

chata
zdroj: Unsplash/Toa Heftiba

Karaoke

Myslíš si o sebe, že nevieš spievať a testuješ to len doma v sprche? Teraz je ideálny čas, aby si sa predviedla aj pred kamošmi a vôbec nevadí, ak niektoré tóny budú falošné, tu ide skôr o zábavu. Ak máte k dispozícii techniku, premietnite si rovno slová pesničky, aby ich videli všetci, no môžeš aj improvizovať a text skladby si pozrieť na mobile. Vyberte si ale také piesne, ktoré zabavia všetkých.

Gitara a spev pri ohníku

Menšia obmena, pri ktorej sa môžu zapojiť všetci. Ak máte v skupine niekoho, kto hrá na gitaru, určite mu nakáž, aby ju zobral na chatu. Ak bude pršať a pri ohníku sa sedieť nebude dať, môžete sa presunúť aj dovnútra, kde si urobíte súkromný koncert. Najlepšie je vyberať skladby, ktorých texty pozná čo najviac ľudí, aby sa mohli všetci zapojiť.

Aktivity na chatu
zdroj: Pexels/SHVETS production

Spoločenské hry

Spoločenské hry už dávno nie sú len o kartách, pexese či človeče. Existuje tak veľa hier, pri ktorých sa dokážete zabaviť. Pri niektorých je síce obmedzený počet hráčov, ale môžete sa striedať, prípadne každá partia si môže zahrať aj inú hru. Z tých obľúbených môžeme odporučiť Uno, Bang, Tik-Tak Bum, 5 sekúnd, Párty Alias, Dixit či Vybuchujúce mačiatka.

Najväčšia klasika, ktorá nesmie chýbať na žiadnej párty či chate. Rozdeľte sa do tímov (najlepšie dvojíc) a pustite sa do zábavy. Najväčšia sranda je aj tak vždy vtedy, keď niekto nevie veľmi dobre kresliť, no aj tak sa to snaží nakresliť, aj keď sa to veľmi nepodobá.

Aktivity na chatu
zdroj: Pexels/cottonbro

A máme pre teba ešte jeden tip na hru, pri ktorej sa poriadne zabavíte. Počula si už o kartách proti ľudskosti (Cards Against Humanity)? Ide o hru, ktorú si môžeš zadarmo stiahnuť z internetu a vytlačiť a princíp je veľmi jednoduchý.

Máš dve sady kartičiek, čierne, na ktorých sú otázky alebo vety na doplnenie a biele, na ktorých nájdeš odpovede. Každý hráč má 10 bielych kartičiek a keď sa otočí jedna čierna, musíš vybrať zo svojich odpovedí tú najvtipnejšiu. A ver nám, že tie odpovede stoja naozaj za to.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie