Život je nevyspytateľný a každý deň prinesie niečo nové. Nie je možné pripraviť sa na všetko, čo ti môže vojsť do cesty, ale na druhej strane máš svoje dni pevne v rukách, tak ich využi naplno.

Ako sa hovorí: “Človek mieni, osud mení.” Je to príslovie, ktoré je viac ako pravdivé a naozaj to tak býva. Je však dobré mať pripravené určité body a naplánovanú svoju budúcnosť, pretože plány ti prinesú do života poriadok, určitý zmysel a taktiež zistíš, čo naozaj chceš a očakávaš od seba a okolia.

Znamenie panna to má v svojich genetických bunkách, pretože títo ľudia milujú plánovanie a usporiadané dni tak, ako chcú oni sami. Preto nestrácajú čas a všetko majú vždy detailne premyslené. Avšak všetci môžeme mať svoj život usporiadaný a premyslený. Na to nepotrebuješ mať genetické bunky, len motiváciu a určité ciele, ktoré chceš dosiahnuť.

Plánovanie a rozvrhnutie svojich dní a svojho života nie je vôbec ťažké. Stačí si určiť priority, povinnosti, upriamiť svoju pozornosť na to, že plány treba plniť.

Napriek tomu, že občas nevyjdú podľa našich predstáv to netreba vzdávať. O tom je osud, ktorý ti do cesty prinesie mnoho nečakaných situácií, ktoré musíš prijať a neupínať sa veľmi na linajky v tvojom diári. No tvoj život sa stane omnoho jednoduchším, ak začneš  svoj time manažment vnímať už teraz a nebudeš ho strácať sedením pred televíziou. Si úžasná a múdra bytosť, ktorá dokáže všetko, čo si zaumieni, treba len začať.

Naplánuj si, čo chceš dosiahnuť, naplánuj si čas na prácu, školu, cvičenie, možno aj stravovanie, ak potrebuješ upraviť svoje stravovacie návyky. Tvoj život a tvoja myseľ bude zrazu voľnejšia a ty sa už nebudeš nudiť. Ale nezabúdaj na spontánnosť, tá ti tiež prinesie mnohokrát zaslúženú zábavu a rozšíri ti obzory. Preto je fajn mať to všetko správne vyvážené.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.