Photo by Nine Köpfer on Unsplash

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Áno, znie to tak krásne, že sa jedného dňa zobudíš a tvoje prvé myšlienky nebudú patriť jemu. Že keď náhodou započuješ tú „vašu“ pieseň, už nevyjde slzička. Že ťa už nerozhodí, ak budeš o ňom počuť, alebo ho náhodou zahliadneš niekde v meste. Že už budeš slobodná, nebudeš zväzovaná citmi k nemu, že budeš dokázať naviazať nový vzťah a  dať šancu niekomu, kto sa takto nezachová. Viem, že chceš takú slobodu, aby si nemala v hlave neustále nutkanie ho porovnávať s tvojím novým.

1. Prijmi to

Viem aj to, že niekedy je zabudnúť ťažké a že niekedy to dokonca nie je možné. Jednoducho to nepôjde. V takomto prípade je dôležité to prijať. Proste áno, bol súčasťou tvojho života. Prijímaš ho ako časť tvojej minulosti. Isté obdobie si s ním strávila, nemôžeš v hlave stlačiť „Delete“ a hrať sa, že to nikdy nebolo. Možno až do konca života bude tvojou súčasťou. Bude mu patriť malá časť v tvojom srdiečku. Bude to taká malá rastlinka v tebe, ktorá bude s tebou rásť. Ale nie bolestivo. Musíš to jednoducho zobrať ako fakt. Je tam, je tam s tebou. Niečo ti priniesol, niečo ťa naučil, niečo ti ukázal a tvorí nejakú tvoju časť. Niečo si s ním prežila a je to v poriadku.

Čím skôr to začneš akceptovať, že niekde tam jednoducho je, tým skôr odtiaľ odíde. Nemôžeš umelo tlačiť na pílu, vyčítať si, aká si slabá, že to nejde, nemôžeš sa za to bičovať. Musíš mu len upratať malé miestečko a tam ho nechať. A žiť s takou tou myšlienkou „Každý človek je v mojom živote, aby ma niečo naučil“. Aj on v tebe niečo zanechal a to musí samo odísť. Môžeš to podporiť jedine tak, že sa s tým naučíš spolupracovať, nie proti tomu silou mocou bojovať.

zdroj: unsplash.com

2. Zamestnaj sa

Na to, aby si vytlačila myšlienky na neho, netreba veľkú vedu. Ale vysedávať na posteli, ľutovať sa a plakať do vankúša naozaj nepomáha. Predstav si to jednoducho. Poznáš takú tú hru so stoličkami. Je niekoľko ľudí, počas hudby prechádzajú okolo stoličiek, ktoré sú zoradené v kruhu, no je ich o jednu menej ako ľudí. Hudba zastaví a ľudia si musia čo najrýchlejšie na jednu zo stoličiek sadnúť. Prehráva ten, kto to nestihne a neostane mu žiadna stolička. Vypadáva z hry. A nejak takto je vizualizované to doslovné vytlačenie myšlienky na neho.

Musíš tú jednu myšlienku nahradiť. Zaplniť všetky pomyselné stoličky, aby jemu už neostala žiadna.

A preto môžeš práve teraz u seba spraviť veľké upratovanie. Pustiť hudbu, preorganizovať poličky, umyť podlahu, jednoducho sa zamestnať, začať chodiť na ten kurz taliančiny, kam si už dávno chcela, začať maľovať, učiť sa variť, chodiť na prechádzky. Len tak ho vytlačíš z hlavy.

zdroj: Photo by Kal Visuals on Unsplash.com

3. Vyskúšaj rituály

Veľmi sa mi páči koncept rituálov. Teraz je taká uponáhľaná doba, že sa nestíhame tak zastaviť a uctiť si danú situáciu. A poznáš taký ten pocit, keď prídeš večer unavená domov a hneď ideš do sprchy „zmyť zo seba dnešný deň„. Tak rovnako môžeš aj jeho rituálne zo seba umyť, alebo mu môžeš napísať list a ten spáliť… Internet je plný nápadov na rituály, navyše, fantázii sa medze nekladú.

A ešte jedna vec. Mala by si odložiť, ak nie zahodiť, veci po ňom. Plyšové zvieratká, oblečenie, všetko. Hračky buď venovať detskému domovu alebo nejakého rodinnému príslušníkovi. Ale nenechávaj si to pri sebe, len to v tebe bude vyvolávať spomienky. Aj keď si povieš, že ti to nevadí, musí to ísť preč, pretože či veríš alebo nie, má to na teba vplyv. Môžeš to tiež urobiť ako súčasť svojho osobného rituálu.

A hlavne nezabúdaj. Nič sa nekončí. Uvoľnil miesto niekomu lepšiemu. Rozchod nie je koniec sveta, ty ho nepotrebuješ k tomu, aby si bola šťastná. Vieš byť šťastná aj bez neho, tak sa dvihni, a ukáž to svetu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating