unsplash.com

Máme tendenciu brať vzťahy tak, ako s nami zaobchádza druhá osoba, ako nás miluje a robí pre nás všetky veci. Podľa toho meriame náš vzťah. Berieme do úvahy jeho lásku, ale aj tak stále od partnera požadujeme viac.

Príliš často oceňujeme druhého človeka na základe toho, koľko lásky nám dáva. Berieme si stále viac a viac, a potom ešte viac aj vyžadujeme. Lenže po čase si uvedomujeme, že láska, ktorú chceme nie je láska, ktorú dávame my našim partnerom.

Prosím, daj svojmu budúcemu (alebo aj súčasnému) partnerovi pocítiť lásku, ktorú chceš. Nech aj on vie, ako veľmi ho miluješ.

Miluj ho takou láskou, ktorou by si chcela byť milovaná aj ty. Daj mu láskou, ktorá si myslíš, že mu chýba. Ber ho s rešpektom, ak si myslíš, že je to zaslúžene. Buď pri ňom trpezlivá tak, ako chceš aby bol aj on pri tebe. Daj mu jednoducho to, čo nedostávaš. Porozprávajte sa, venujete si úprimný rozhovor, 100 % pozornosť a naučte sa chápať jeden druhého.

Ak ťa to napadne, kúp mu lístok do kina, urobte si romantický večer. Druhý deň môžete zostať doma, môžeš uvariť jeho obľúbené jedlo. Môžeš si s ním pozrieť zápas jeho obľúbených športovcov. Môžeš s ním ísť na jedno pivo. Môžete spolu tráviť voľné chvíle, môžete robiť kompromisy a milovať sa navzájom.

View this post on Instagram

Mornings with bae…@llynnllaura @dominic__h 🍓

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Prebúdzaj sa každé ráno a opýtaj sa samej seba: „Ako ho môžem milovať dnes?“

Ak máš zdravý vzťah, založený na vzájomnej láske a úcte, uvidíš potom ten spôsob, akým sa vaša láska bude prehlbovať a premieňať.

Ak uvidí on, ako ho miluješ, bude sa správať rovnako. Veď láska, ktorú dáš sa nikdy nestratí. Ona sa ti vráti, možno v oveľa väčšom množstve ako očakávaš.

Stane sa to vtedy, keď začneš milovať úplne. Keď začneš milovať tak, ako chceš byť milovaná. Keď budeš dávať toľko lásky, koľko chceš prijímať.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating