Nie je vtipné, že aj po takom dlhom čase k nemu stále niečo cítiš? Že aj po takom dlhom čase osamote si vieš predstaviť ako vyzerá? Že aj po takom dlhom čase by si bola ochotná všetko nechať tak a bežať k nemu do náručia? 

Boli ste spolu len krátko, no aj tak sa ti neuveriteľne vryl pod kožu. Napísal na tvoje nahé horúce telo jeho meno a nosíš ho tam stále. Vtisol sa ti do srdca všetkým, čo urobil, no najmä tým, ako veľmi ťa miloval. 

Bola to rýchla láska. Bola to láska, ktorá ti vedela rozprúdiť celú krv v tele a ty si sa cítila nažive. Bola si ochotná kvôli nemu neísť spať celú noc, no aj tak si mala druhý deň veľa energie. 

Zažila si s ním lásku, ktorú už s nikým nezažiješ a aj keď ti spoločnosť hovorí, že takých bude ešte veľa, ty vo vnútri už vieš, že to nie je pravda. Vieš, že takú lásku, akú ti dával on, ti nedá nikto. 

Spomínaš na dni, kedy ti rozprával o svojej bývalej láske, kedy si nechápala, ako mu niekto mohol zlomiť srdce. Spomínaš na dni, kedy si mu dovolila nahliadnuť do tvojej duše a porozprávala si mu, kto tebe zlomil srdce. Sedeli ste zabalení v deke a pili ste víno. Všetko vyzeralo tak ideálne, tak, akoby to nikdy nemalo skončiť. 

Nevedela si si predstaviť život bez neho. No odišiel skôr, než si sa stihla “vyhrabať z tej deky”, a už bol preč.

Avšak pre teba sa nič nezmenilo. Stále ho miluješ rovnako intenzívne, stále ho máš v hlave a čo je hlavné, aj v srdci. Keď si na neho spomenieš, stále máš na sebe úsmev a vieš si do detailov spomenúť na to, čo všetko ti hovoril a čím ťa vedel rozpáliť. 

A vieš čím to je? Že ho nevieš pustiť z hlavy? Je to tým, že tu bude vždy. Vždy bude pri tebe, avšak nie tak blízko. Nie tak, aby si ho mala, avšak tak, aby si na neho dočiahla. Bol to vzťah ako z románu, ale nemal vám patriť. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.