Cestovanie je v súčasnosti oveľa dostupnejšie pre väčšie množstvo ľudí než kedykoľvek predtým. Ak nedostávaš od rodičov vysoké vreckové alebo si ešte nedokážeš zarobiť viacej peňazí, nezúfaj. Na cestovanie nemusíš minúť celý majland.

Nízkonákladové letecké spoločnosti, ubytovanie cez airbnb, prípadne couchsurfing… možností lacného cestovania je naozaj veľa. Ak sa ale nevieš medzi toľkými ponukami orientovať, nevadí. Ešte že existujú šikovní Slováci, ktorí si založili cestovateľské blogy a radia ostatným ľuďom, ako cestovať za minimum peňazí a objavovať pritom tie najkrajšie miesta.

Tour De Svet – Lacné cestovanie

Každý, kto sa len trochu zaujíma o cestovanie, by mal poznať Martina Hanzela a jeho skupinu, ktorá je najaktívnejšia na Facebooku. Vďaka nemu budeš vedieť o každej lacnej letenke, výhodnej all inclusive dovolenke či zaujímavej plavbe po oceáne. Komunita fanúšikov si ale taktiež navzájom pomáha a v komentároch či príspevkoch poskytujú svoje dojmy z výletov.

Bez Mapy

Milan Bardún sa cestovateľskému blogu Bez Mapy venuje už od roku 2013 a stal sa jedným z najčítanejších slovenských blogov. Ak túžiš po dobrodružstve, určite by si si mala prečítať jeho príspevky. Články nahráva aj ako podcasty, preto si ich môžeš jednoducho vypočuť kdekoľvek sa budeš nachádzať.

Letenky za babku

Okrem ponúk lacných leteniek, tipov na ubytovanie či požičanie auta tu nájdeš aj magazín so zaujímavými článkami z celého sveta. Okrem samotných destinácií nájdeš rôzne tipy ako správne cestovať a čoho by si sa mala vyvarovať.

Dromedár

Hľadáš tipy na pamiatky či miesta, ktoré by si v jednotlivých destináciách rozhodne nemala vynechať? Dromedár ti ponúka stovky miest z celého sveta. Ak rada cestuješ aj po našom Slovensku, na tomto blogu nájdeš množstvo zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť.

Janka Travelhacker

Janka je šikovná baba, ktorá dokonca získala aj ocenenie Bloger roka. Na jej blogu nájdeš praktické a konkrétne tipy, ako lacno cestovať bez toho, aby si míňala zbytočné peniaze. Janka navštívila už 65 krajín a počas svojich výletov zažila množstvo zaujímavých vecí, s ktorými sa rada podelí so svojimi fanúšikmi.

View this post on Instagram

Ja nie som človek, ktorý by si za ušetrených 10€ nechal vŕtať do kolena. 😄 Ak ale existuje spôsob akým ušetriť a dostať to isté ubytko, letenku či zážitky lacnejšie, chcem o ňom vedieť. ✅ . 👉 Pre nás cestovateľov je zliav a kupónov neúrekom. Aj preto sme na túto tému spravili celý diel 🎥 @tatrateaofficial ➡️ link na video nájdeš v bio alebo v stories. . 🙋‍♀️❓Zliav a kupónov je kopec a určite nemám všetky. Prezraď mi, aké zľavy a kupóny využívaš ty? Poteším sa komentárom (a určite nebudem sama). . @tatrateaofficial #tatratea #tatrateaofficial #kupony #zlavy #travelhacker #cestujbezmilionov #cestujsikovne #cestujlacno #picoftheday #happy #instamoment #beautifuldestinations #landscapeslovers

A post shared by Cestuj šikovne a lacno (@janka_travelhacker) on

Travelistan

Za blogom Travelistan stojí dvojica chalanov. Martin Navrátil a Peter Hliničan precestovali vyše 170 krajín a okrem zaujímavých článkov ponúkajú aj rôzne služby. Na mieru ti pripravia rôzne cesty a pomôžu s vybavením leteniek, poistením či víz.

Cestuj po svete

Peter Kincel si cestovanie zamiloval natoľko, že sa z toho stal jeho životný štýl. Fanúšikom svojho blogu ponúka rôzne tipy a rady ako cestovať a môžeš si prečítať cestopisy z jeho zaujímavých tripov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.