Freepik/Racool_studio

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Aj ty mávaš pocit, že keď sa navoniaš, už po pár minútach či hodinách nič necítiť? V prvom rade by si si mala uvedomiť, aký druh vône používaš. Rozlišujeme totiž medzi toaletnou vodou (EDT), parfumovou vodou (EDP) a parfumom. 

Toaletná voda ti vydrží najkratšie, pretože obsahuje často menej než 10 % vonných esencií. Parfumová voda by mala obsahovať 10 až 20 % a, samozrejme, najkvalitnejší je parfum, v ktorom nájdeš medzi 20 až 40 % esencií, čiže by ti aj vôňa mala vydržať najdlhšie. V prvom rade sa teda pozri na svoj flakón a všimni si, aké je označenie.

Určite si už počula, že existujú miesta, na ktoré by si si mala vôňu nanášať. Ide o miesta, kde ti najviac pulzuje tep, čiže na vnútornú stranu zápästí a lakťov, na krk alebo pod ucho. Veľa z nás sa ale dopúšťa častej chyby, že keď si nastriekame parfum na zápästia, hneď si ich o seba ošúchame. Vďaka tomu vôňa vyprchá rýchlejšie.

zdroj: Photo by Valeria Boltneva from Pexels

Tipy na dlhšiu výdrž vône

Jedným z najužitočnejších tipov je nanášať si parfum na mastné miesto. Môžeš sa predtým nakrémovať, prípadne použiť trochu vazelíny. Tým, že si parfum potom nanesieš na natreté miesto, nevsiakne sa tak rýchlo a bude sa uvoľňovať postupne.

Taktiež je dobré navoňať sa hneď, ako vyjdeš zo sprchy. Vtedy sú póry na pokožke ešte otvorené a vôňa sa rozšíri intenzívnejšie. Nezabudni ani na svoje vlasy, na tých sa vôňa udrží tiež dlho. Ak si nechceš vôňu nastriekať priamo na vlasy, nanes ju na hrebeň a tak si prečeš svoju korunu krásy.

Dôvod, prečo ti vôňa vyprchá rýchlejšie, je aj chybné skladovanie. Svoj flakón by si nemala mať na príliš teplom a vlhkom mieste. Ak ho mávaš napríklad v kúpeľni, mala by si ho premiestniť na nejaké suché a chladnejšie miesto.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty