Som typ človeka, ktorý dáva do vzťahu všetko. Ak vidím, že sa to oplatí, vsadím do toho celé svoje srdce. Nevstupujem do vzťahu s tým, že “veď skúsim a uvidím, čo bude“. Nie, beriem buď všetko alebo nič, inak to pre mňa nemá zmysel. Chcem realistické vzťahy, ktoré budú trvať večne a netýka sa to len partnerského vzťahu, ale aj vzťahov medzi priateľmi a všeobecne.

Chcem byť obklopená ľuďmi, pri ktorých sa mi rozbúcha a poskočí srdce od radosti, pretože v ich prítomnosti sa cítim šťastná. Chcem byť obklopená ľuďmi, ktorí ma inšpirujú a vďaka, ktorým som lepšia. Chcem byť s ľuďmi, ktorí tu budú vždy pre mňa, pretože ja som tá osoba, ktorá tu bude pre nich. Chcem byť medzi ľuďmi, ktorí chcú byť skutočne so mnou a neopustia ma, pretože im záleží, či stojím aj ja pri nich.

Chcem jedného dňa sedieť pred domom na hojdačke, pozerať sa na muža vedľa mňa s vedomím, že je môj a nechcieť to nijako zmeniť. Chcem sa do neho zamilovať znovu a znovu až dokým budeme starí a nezošedivejú nám všetky vlasy. Nechcem s tým prestať do osemdesiatky, chcem ho stále milovať, ako by sme mali 30.

Chcem byť zamilovaná až po uši. Viem, že je to možné, pretože som to videla. Videla som starca, ktorý niesol podnos s jedlom manželke a nežne sa na ňu pri tom pozeral. Videla som starší pár držať sa za ruky, kráčať spolu, rozprávať sa a vyzerali, že im nič nechýba. Viem, že existuje druh lásky, ktorý vydrží navždy a ja ho chcem.

Chcem byť stará a šedivá a stále hovoriť so svojimi priateľmi z detstva alebo vysokej školy. Aj napriek tomu, že už nebudeme mladí a ľahkomyseľní, ako sme boli kedysi, stále chcem zaspomínať na staré  dobré časy. Chcem sa smiať na tom, ako mladí ľudia budú chodiť s „opicou“ do ich obľúbenej kaviarne a rozprávať o tom, čo stvárali noc pred tým, pretože dávno pre nimi sme to my robili tiež. 

Nechcem investovať do vzťahu ak viem, že nebude posledný, pretože pre mňa to nemá zmysel. Keď niečo chcem , chcem to nadobro a chcem to navždy. Možno to je dôvod, prečo som stále sama, pokiaľ ide o môj milostný život. V mojom živote boli ľudia, ktorí prišli a odišli, ale nikto ma nepresvedčil, že si môžem s ním predstaviť budúcnosť a preto som nechcela strácať čas. Nechcem skončiť so zlomeným srdcom, ak viem, že to nebude trvať večne.

Chcem ľudí vo svojom živote, pre ktorých sa navždy zdá krátko. Chcem ľudí po mojom boku, ktorí tu budú pre mňa stále, pretože na tom najviac záleží.

foto: Michela Ravasio

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating