instagram.com/celbuckingham

Známa slovenská speváčka Celeste Buckingham zvádza boj sama so sebou, s tým, ako vyzerá. Priznala sa fanúšikom, že počas predošlých mesiacov sa vrátila k istým zlozvykom a snaží sa s tým vyrovnať. O všetkom informovala na svojom instagramovom profile.

Hladovanie a vyčerpávajúce cvičenie

„Body Dysmorphia. Dlho bojujem s tým, ako vyzerám. Väčšina z vás vie, aký mám názor na hodnotu žien. Ale musím priznať, že posledné mesiace som opäť padla do svojich predošlých zlozvykov,“ priznala sa hneď v úvode príspevku.

„Úprimne, chvíľu som hladovala a dúfala som, že schudnem. Potom som si uvedomila, že to je blbosť, tak som začala cvičiť, no tým spôsobom, že som niekoľkokrát mala pocit, že odpadnem od únavy,“ opísala Celeste.

Body dysmorphia je duševná choroba, kvôli ktorej človek vidí na sebe množstvo chýb, pri čom jeho okolie ich nikdy nezaregistrovalo. Osoba trpiaca Body dysmorphiou sa sleduje v zrkadle celé hodiny a na základe týchto „výzorových defektov“ vykonáva činnosti, aby sa ich čo najrýchlejšie zbavil. Chvíľu sa vo svojom tele cíti lepšie, ale potom sa znova dovalia stavy úzkosti.

Hodnota človeka sa nemeria počtom kíl

Celeste vo svojom príspevku uviedla, ako jej prišlo ľúto, že si na seba nevie obliecť rifle spred 3 rokov. Zároveň si uvedomuje, že je na seba až príliš tvrdá.

„Viem, že mne a mojím blízkym je jedno koľko vážim a ako vyzerám. Ale napriek tomu, že viem, že mám zdravotné problémy, ktoré obmedzujú môj metabolizmus a po prežití vážnej choroby spred 3 rokov, som stále na seba neskutočne, priam nespravodlivo prísna,“ priznala speváčka.

Uvedomuje si, aký je tento problém vážny a treba o ňom hovoriť. Preto svojim sledovateľom odkazuje nasledovné: „Vaša hodnota ako človeka nie je postavená na tom, ako vyzeráte a koľko meriate, či koľko kíl máte v konkrétnom životnom období. Majte sami seba radi. Nesúďte druhých podľa toho, ako vyzerajú, lebo vám môžem povedať z osobných skúseností, že nemáte šajnu, čo prežili, aby tu vôbec pred vami dnes stáli.“

Prajeme Celeste Buckingham a každému, kto bojuje s Body dysmorphiou veľa šťastia a predovšetkým zdravia.

View this post on Instagram

Body Dysmorphia 🙅🏻‍♀️ Dlho bojujem s tým, ako vyzerám. Väčšina z vás vie, aký mám názor na hodnotu žien. Ale musím priznať, že posledné mesiace som opať padla do svojích predošlých zlozvykov. Úprimne, chvíľu som hladovala a dufála som, že schudnem. Potom som si uvedomila že to je blbosť, tak som začala cvičiť, no tým spôsobom, že som niekoľkokrát mala pocit že odpadnem od únavy. Keď som to už nedávala, tak som sa vyhýbala zrkadlám a vonkajšku aby som sa nemusela obliekať / riešiť čo na seba, aby som nemala potom pol hodinové depky kvoli tomu že rifle spred 3 rokov už nesedia. Viem, že to je blbosť. Viem že mne a mojím blízkým je jedno koľko vážím a ako vyzerám. Ale napriek tomu že viem, že mám zdravotné problémy, ktoré obmedzujú môj metabolizmus a po prežití vážnej choroby spred 3 rokov, som stále na seba neskutočne, priam nespravodlivo prísna. Tým chcem len odkázať toto: Vaša hodnota ako človeka nie je postavená na tom, ako vyzeráte a koľko meriate, či koľko kíl máte v konkretnom životnom období. Majťe sami seba radi. Nesúdťe druhých podľa toho ako vyzeraju, lebo vám môžem povedať z osobných skúseností, že nemáťe šajnu čo prežili aby tu vobec pred vami dnes stáli. A aby som prekonala v sebe túto blbosť, zavesujem fotku v domácom, nenaličená, po celom dni upratovania, s mojou milovanou mačičkou, ktorá má toto celé na háku 😁🖤 #loveyourself #idemdacozjest #whiskeytomanahaku

A post shared by Celeste Rizvana Buckingham 🖤 (@celbuckingham) on

Zdroj: Mayo Clinic 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News