Budem silná lebo verím a viem, že aj ty môžeš byť len musíš povedať zbohom veciam a ľuďom, ktorí za to nestoja presne tak ako on… Zobudím sa, iná ako včera. Niečo sa vo mne zmenilo, ale čo tú zmenu podporilo? Nebol to nikto iný len JA. Dá sa zmeniť cez jednu noc? Nie, ale dá sa pracovať na zmene jednu noc. Ľahla som si do postele s vedomím, že niečo nie je v poriadku. Niečo musím zmeniť a prišla som aj na to čo je potrebné zmeny v mojom živote. Začala som v hlave rozmýšľať o celom mojom živote. Čo všetko sa udialo odkedy som prvýkrát vkročila do triedy až pokým som poslednýkrát neodišla z budovy základnej školy. No najväčšia zmena prišla po letných prázdninách. Stredná škola a internát. Na strednú školu som sa veľmi tešila a pravdu povediac aj na internát. Všetko bolo krásne. Chodila som po chodbách nových priestoroch, spoznávala ľudí a už vtedy som sa tešila na nové dobrodružstvá. A tie dobrodružstvá prišli už po pár týždňoch celkom rýchlo. 

 

Keby že som teraz znovu v septembri, neuberala by som sa touto cestou znova. Nezačala by som byť s tebou taká kamarátka aká som nakoniec bola, pretože si mi ublížil.  Keď som si ľahla do postele povedala som si DOSŤ. Nebudem ja kvôli tebe plakať, keď tebe je to jedno a netrápi ťa to. Nebudem sa trápiť, keď ty si ani nevšimneš. Ja som sa snažila TY nie takže je koniec.Život nám ponúka vždy novú šancu a volá sa to ZAJTRAJŠOK. Od dnes, keď ťa stretnem na chodbe nebudem mať slzy v očiach, pozdravím ťa a pôjdem ďalej.  Budem sa venovať tomu čo ma baví pretože chcem ja nie pretože by to teba zaujímalo. Budem sama sebou nie tou, ktorá by ťa zaujala a budem to robiť kvôli mne nie tebe. Ženy, dievčatá, slečny dajme si šancu. Sme tak isto silné ako muži. Keď oni nechcú tak ani MY, nebudeme sa im predsa doprosovať. Vieme si vystačiť aj samy pretože chceme a ich nepotrebujeme tak ako si oni myslia. Starajme sa o seba kvôli sebe samým nie kvôli tomu aby sme sa páčili niekomu.

Pre jednu vec som z tejto situácie aj vďačná a to kvôli sebe. Naučím sa postupom času ľúbiť viac a viac samú seba pretože viem, že si to zaslúžim rovnako ako TY.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.