Photo by Brooke Cagle on Unsplash.com

My, ľudia, nepotrebujeme nikoho, kto by nás sabotoval. S prehľadom to zvládame aj sami. Sami si každý deň opakujeme tie toxické slová, vety a frázy, ktoré nás už vopred odsúdia k neúspechu a postupne nás ničia. A o ktoré vety ide?

Toto sú toxické frázy, ktoré nás pomaly, ale isto ruinujú.

„Nie som pripravená.“

A kto z nás je? Pravdou je, že ľudia čakajú celý svoj život na ten správny čas. Ale vieš čo? Správny čas a ideálne podmienky nebudú nikdy. Nikdy nebudeš dostatočne pripravená. A čím skôr sa s tým zmieriš, tým lepšie. Načo čakať? Všetko, čo chceš, urob tu a teraz a nečakaj. Ostatné príde aj samo.

„Nie som dostatočne dobrá.“

Na to, aby si začala, nemusíš byť dobrá. Poznáš porekadlo: „Cvik robí majstra“? Alebo: „Nikto učený z neba nespadol“? Určite áno. Tak prestaň sa už podceňovať. Možno ešte nie si „dostatočne dobrá“, ale pokiaľ máš odvahu začať a guráž pokračovať, potom dobrá určite raz budeš.

„Život je príliš ťažký.“

Život je len taký, aký si ho urobíme. Áno, samozrejme, každý z nás sem tam prežíva v živote krušné chvíle, kedy si myslíme, že nosíme na pleciach ťarchu celého sveta. Ale pamätaj si jednu vec: nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.

„Nebudem šťastná, kým…“

Veľa ľudí si myslí, že šťastie im prinesú až určité veci, ktoré dosiahnu alebo si ich kúpia. Tajomstvo však je, že šťastie nespočíva v destinácii, ale v ceste k nej. Áno, keď si kúpiš nový mobil, možno budeš mať radosť, ale bude to znamenať aj to, že si si kúpila šťastie? Nie. Pretože šťastie sa nedá nájsť v hmotných veciach.

„Je príliš neskoro.“

„Nikdy nie je neskoro,“ je možno najviac otrepaná fráza, ktorú si kedy počula. Ale čo môžeme robiť, keď tak perfektne sedí na všetky naše situácie? Nikdy nie je neskoro, nikdy nie si príliš stará alebo príliš mladá, alebo čokoľvek iné na to, aby si sa do niečoho pustila. Na to, aby si si splnila svoje sny.

zdroj: Photo by Jeremy Cai on Unsplash.com

„Nemám čas.“

V dnešnej dobe sa už každý sťažuje na nedostatok času. Pravdou však je, že máme všetok čas sveta. Každý deň dostávame do vienka 86 400 sekúnd a je len na nás, ako s nimi naložíme. Či ich celé premrháme, alebo budeme žiť naplno.

„V ničom nevynikám.“

Aj keď ťa nepoznám, s určitosťou si dovolím tvrdiť, že to nie je pravda. Nemusíš vynikať v tancovaní, spievaní, maľovaní alebo v iných činnostiach, ako iní ľudia. Možno dokážeš modelovať lietadielka. Možno vieš dobre presviedčať ľudí. Je kopa vecí, v ktorých môžeš vynikať. Tvoj talent môže byť skrytý niekde hlboko v tebe a čaká, kým ho rozbalíš.

„Nepasujem tam.“

Každý z nás sa určite niekedy cíti, akoby do nejakej spoločnosti nepasoval alebo nezapadal. Možno je to aj trochu pravda, ale určite to neber ako tragédiu. Dôležité je mať okolo seba tých správnych ľudí, tých pravých priateľov, ktorí ti vždy ukážu, že aj ty si súčasťou všetkého.

„Určite zlyhám.“

Ak na niečo budeš neustále myslieť, potom sa to aj stane. Čiže je už iba na tebe, akými myšlienkami si naplníš hlavu. Môžu byť negatívne, kvôli ktorým nikdy neuspeješ. Alebo tie pozitívne, vďaka ktorým nikdy nezlyháš a víťazstvo bude na tvojej strane.

„Moje sny a ciele sú nemožné a neuskutočniteľné.“

Akokoľvek nereálne a šialene môžu tvoje sny znieť, pamätaj, nič nie je nereálne. Ľudia sú úžasné tvory. Ak budeš dostatočne veriť, a ak budeš robiť všetko pre to, aby si svoje ciele dosiahla, dokážeš aj nemožné.

zdroj: simplecapacity

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife