Každý z nás má svoju životnú cestu, na ktorej prekonáva rôzne prekážky. Stalo sa ti už párkrát, že si stratila ľudí len kvôli tomu, aká si a za čím si ideš? Kašli na to. Nepatria k tebe a rovnako nie sú dôležité ani ich názory. Portál IHeartIntelligence uviedol 7 dôvodov, prečo by ťa vôbec nemalo zaujímať, kto si čo o tebe myslí.

Tvoj život, tvoja pravidlá

Nie si povinná nikomu nič vysvetľovať. Nie si povinná obhajovať svoje rozhodnutia, činy alebo pocity. Samozrejme, ľudia sa budú do teba vždy starať. Prečo by nemali? Je to ľahšie, ako by mali riešiť vlastné problémy. Ty sa však drž svojej mapy a cesty. Nenechaj sa nikým zastaviť.

Máš príliš zaujímavý život

Všímaš si, ako ti v poslednom čase ľudia venujú veľa pozornosti? Napríklad na sociálnych sieťach, kde si tvoj profil prezerajú osoby, ktoré sa ti v reáli ani nepozrú do očí? Vieš, čo v skutočnosti robia? Sledujú ťa. Každý tvoj krok. Pýtaš sa prečo? Zrejme sa príliš nudia, a tak sa snažia nejako vyplniť voľný čas.

Všetci sme iní

Ak sa ti niekto snaží nasilu tlačiť do hlavy ich názory, pretože im to vraj pomohlo, nemusí to byť aj tvoj prípad. Ich pohľad na svet môže byť tebe úplne cudzí. Ich rady do života môžu ísť tebe proti srsti. Skús si ich vypočuť, ale ak sa s tým nedokážeš stotožniť, tak to ani neskúšaj. Všetci sme iní, všetci sme rozdielni. Preto má každý z nás v živote vlastné pravidlá.

Súdim teba podľa seba

Nie vždy budeš každému sympatická. Nie vždy sa bude chcieť s tebou každý baviť. Ak ťa však niekto vidí, ako poriadne zákernú mrchu, zrejme v tebe vidia vlastný odraz. Ak by boli pokorní a doprajní, videli by ťa iba v tom najlepšom svete.

Kašli na štandardy

Nemusíš mať premyslené všetko do bodky. Nemusíš žiť podľa istých záchytných bodov. A hlavne, nemusíš mať život taký, aký ho od teba očakávajú ostatní. Nie si povinná dodržiavať štandardy. Ži tak, ako ti to hovorí vnútro.

Neplytvaj svojou energiou

Na čo sa zbytočne trápiť tým, kto si čo o tebe myslí. Sústreď sa na seba, na svoju prácu a na to, čo ťa napĺňa šťastím a pýchou. Nedovoľ, aby ťa názory druhých brzdili.

zdroj: IHeartIntelligence

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.