Pexels/The Lazy Artist Gallery

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kto by ju nemiloval, keď chutí ako pomleté nebo. Toto tekuté objatie v pohári sa dá pripraviť na množstvo spôsobov a je len na tebe, aký si zvolíš. Si aj ty kávičkárka?

Nečudo, že káva je najpredávanejšou komoditou na svete a taktiež sa podľa štúdie magazínu Build A Smile považuje za najzdravší nápoj.

Káva má veľa priaznivých účinkov na tvoje zdravie

Pri športovom výkone ti dokáže naštartovať metabolizmus, a vďaka nej môžeš spaľovať viac kalórií. Odporúča sa vypiť jedna šálka hodinu pred začatím tréningu, aby si jej benefity maximalizovala.

V novej štúdii sa dokonca preukázalo, že pitie kávy počas pandémie Covid 19 je prospešné. Káva dokáže znižovať výskyt depresie a si vďaka nej šťastnejšia. Výrazne ti pomáha budovať imunitu a vďaka nej sa vieš lepšie prispôsobovať na nové podmienky, ktoré so sebou táto pandémia prináša. S dobrou kávou je karanténa hneď prijateľnejšia.

Taktiež pomáha na sústredenie, zvyšuje pozornosť a vďaka nej máš väčšiu motiváciu robiť veci, na ktoré by si sa inak vykašľala. Priznaj sa, koľkokrát si si povedala, že bez kávy by si to nezvládla?

Obsahuje veľa vitamínov a podporných zložiek, ktoré udržujú tvoje telo zdravé a chránia ho pred ochoreniami, ako je napríklad aj cukrovka. V magazíne Healthline uviedli, že káva obsahuje hlavne vitamíny B12, B5, magnézium a B3.

inej štúdii tohto magazínu skúmali pozitívne účinky kávy v oblasti krásy a vzhľadu. Zistilo sa, že káva ti pomôže zredukovať celulitídu, spomaľuje starnutie a bojuje proti vráskam, ktorých sa mnohé ženy boja. Kolagén preto nemusíš kupovať v prášku stačí ti piť kávu a jesť tieto potraviny. Taktiež v tejto štúdii zistili, že pitie kávy sa odporúča ženám, ktoré majú problémy s akné. Vďaka tomu, že ju zaradia do svojho nápojového lístka, budú mať vyrážok omnoho menej.

Kávu si rada vychutná aj Sára Adamčíková, ktorá sa dostala do popredia vďaka reality šou Farma 12.

Obľúbená ex-farmárka mala na svojom Instagrame nedávno anketu, kde sa ľudí pýtala, akým spôsobom si pripravujú kávu.

Nebolo by na tom nič zvláštne, no ukázalo sa, že až 588 ľudí, ktorí v ankete hlasovali, kávu nepije vôbec. Do akej skupiny ľudí patríš ty?

zdroj: instagram/sarik_adamcikova

Pitím kávy do seba dostávaš slušnú dávku zdravia, energie, trpezlivosti a svet sa zdá už po jednej šálke znesiteľnejší. 

Zdroje štúdií: www.healthline.com, buildasmiledds.com, www.healthline.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife