Kolagén. Najnovší hit, ktorý sa dotýka mladých žien po dvadsiatke. Kráľ mladosti v sebe ukrýva veľa proteínu a prospešné zložky. Tento typ bielkoviny je pre naše telo nevyhnutný, pretože sa považuje za „lepidlo“ a drží naše kosti pohromade. Taktiež zabraňuje rýchlemu starnutiu.

Ak už ani teba nebavia reklamy, ktoré propagujú kolagén v prášku, alebo sa ti nechce vyhadzovať peniaze a je to pre teba zbytočnosť, doplň si kolagén jedením týchto potravín. V nich sa nachádza úplne zadarmo.

Vývar z kostí

Najjednoduchší spôsob, ako do seba dostať kolagén. Vývar ho obsahuje najviac z nižšie spomenutých potravín. Podporuje pohyblivosť kĺbov a pravidelné jedenie našej typickej nedeľnej polievky sa priaznivo preukáže na tvojej tvári – žiadne vrásky na nej nebudeš mať.

Vitamín C

Hoci si môžeš vitamín C kúpiť aj vo forme tabletiek alebo prášku, je dobré ho prijímať hlavne zo stravy. Jedením citrusových plodov alebo šalátov predídeš starnutiu a tvoje telo bude lepšie regenerovať bunky v tele.

Losos alebo iné ryby

Je všeobecne známe, že ryby by sme mali jesť minimálne raz do týždňa. Majú blahodarné účinky na naše telo a obsahujú Omega 3. Naše telo si túto zložku nevie získať samo, preto ju musíme prijímať zo stravy. Losos je skvelá voľba.

Tekvica a jej semienka

Tekvica a jej semienka obsahujú veľa zinku, ktorý je nápomocný hlavne vtedy, ak sa na tvojej pleti často vyskytujú vyrážky a akné. Taktiež vie tekvica spomaliť vylučovanie kolagénu z tvojho tela, čo znamená, že sa tam udrží dlhšie.

Morské plody

Rovnako ako pri lososovi, aj pri morských plodoch platí, že obsahujú zinok, ktorý je pre spomalenie starnutia dôležitý. Pokiaľ chceš pôsobiť čo najdlhšie mlado, mala by si ich zaradiť do jedálnička.

Paradajky

Začudovala si sa? Vysvetlíme ti. Paradajky obsahujú veľa antioxidantov, ktoré dodávajú „šťavu“ tvojmu telu a chránia ho pred poškodením od slnečného žiarenia. Tvoja pokožka bude pôsobiť sviežo a mlado, dokým budeš paradajky konzumovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.