Manipulácia. Zahrávanie sa s ľuďmi. Disciplína, v ktorej slabšie povahy nemajú šancu. Spoznala si už muža, ktorý bol dokonalý? Miloval ťa celým svojim srdcom a ty si mu verila každé jedno slovo? Až kým si nezistila pravdu. Vôbec nebol dokonalý, vôbec ti nehovoril pravdu a už vonkoncom ťa nemiloval. Hral len svoju dokonalú hru manipulátora a ty sa stala jeho obeťou.

zdroj: pexels.com

1. Manipulátor ovplyvňuje tvoje city a správanie.

Neuvedomuješ si to a často ani nezistíš pravý dôvod prečo takýto človek manipuluje práve s tebou. Zo začiatku je všetko skvelé a svet je pre vás dvoch gombička. Našla si chlapa, ktorý ťa robí šťastnou a ty viac nepotrebuješ. Splníš mu každú jeho požiadavku, nevyvolávaš konflikty a počúvaš každé jeho slovo. Veď on má predsa vždy pravdu. Potom sa dostaneš do fázy pochybností, tvoje okolie ti začne hovoriť, že si sa zmenila. Správaš sa inak, tvoje myslenie a konanie už nie je také ako predtým. Na nič nemáš vlastný názor keďže zastávaš názor svojho milovaného.

2. Naučil ťa používať argumenty a odbíjať iných ľudí.

Na káve s kamoškou si už nebola celú večnosť lebo nemáš čas, všetok čas tráviš so svojim partnerom. Ak ho pristihneš pri klamstve rýchlo zmení tému alebo obráti rozhovor proti tebe a nakoniec z neho vyjdeš ty ako ta zlá. Neostane ti nič iné ako sa ospravedlniť a po pár dňoch si na jeho klamstvo ani nespomenieš. Ovplyvní tvoje city natoľko, že už ani rodina pre teba nie je prioritou pretože prioritou je on.

zdroj: unsplash.com

3. Strácaš sa vo vlastnom vzťahu a už netušíš čo je pravda a čo je klamstvo.

Čo urobil z lásky a čo len z vypočítavosti. Keď konečne otvoríš oči a zistíš pravdu ako si sa nechala zmanipulovať a mesiace trávila s manipulátorom, ktorý by presvedčil aj vlastného brata, že nie je jeho brat, budeš prekvapená aké škody narobil v tvojom živote. Ak natrafíš na takého človeka ber nohy na plecia a utekaj.

Nikdy ťa neurobí šťastnou, pretože on ťa ani nechce urobiť šťastnou, jediným človekom na ktorom mu záleží je on sám.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.