Staneš sa toxickou osobou v momente, kedy o tom začneš premýšľať.

Možno si mala bolestivú minulosť. Vyrastala si v nekompletnej rodine (alebo v rodine, ktorá sa často hádala) a to na tebe zanechalo stopy. Zažila si vzťahy, ktoré neboli pekné a dlho si sa z nich nevedela dostať.

Si žiarlivá, pretože si myslíš, že by ťa mohol partner podviesť. Veď predsa, ten predtým to urobil…

Si majetnícka a rada partnerom manipuluješ, pretože tvoji rodičia ti nedali výchovu, ktorá by bola správna. Rýchlo meníš nálady, pretože si nestála a stále túžiš po vzrušení.

zdroj: Photo by Joanna Nix on Unsplash.com

Správaš sa toxicky, pretože to ani inak nevieš. Bojíš sa, že ťa tvoj partner opustí a nechá tak. Urobil to aj tvoj otec, keď si bola malá – je prirodzené, že máš strach. Obávaš sa, že pre neho nebudeš dosť dobrá, pretože tvojmu partnerovi predtým si nestačila. Obávaš sa, že ťa tvoj partner bude odmietať, pretože to tak robili ľudia, s ktorými si sa bavila predtým.

Toxická osoba si bola v momente, keď si toho mala dosť od spoločnosti. Keď si cítila nátlak a už si sa nemohla tváriť, že ti to neprekáža. Prekáža ti to. Prekáža ti, ako ti ľudia ubližovali a tak to analyzuješ. Niekedy žiješ vo svojej minulosti a chytia ťa myšlienky, na ktoré by si nemala vôbec myslieť.

Ja viem, že je ťažké zabudnúť na všetky zlé veci, ktoré sa ti stali, no musíš prestať premýšľať o minulosti. Keď si toxická osoba dnes, zajtra ňou už byť nemusíš. Alebo ňou môžeš byť ešte viac.

Všetko je len o tebe. Všetko je o tom, akých ľudí máš pri sebe. Ak si vo vzťahu, kde si toxická osoba ty, snaž sa byť viac empatickejšia voči partnerovi.

Čo nevidíš ako sa snaží? Ako ťa ľúbi?

Život s toxickou osobou je bolestivý. Ešte viac, keď si ňou sama. Je plný nástrah a strachu o tvoju budúcnosť, keď vieš, aká bola tvoja minulosť. Nie vždy to tak musí byť navždy. Pamätaj si to.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.