Ak nepoužívaš peelingy na telo, mala by si to napraviť. Klasická sprcha/vaňa vôbec nestačí. O svoje telo sa musíš starať, pretože iné mať nebudeš. Dopraj mu luxus v podobe telového peelingu, ktorý tvoju pokožku vyživí.

Odstráni odumreté bunky a tak umožní tomu, aby sa ti vytvárali nové a mladé. Peeling taktiež tvoje telo vyčistí do hĺbky, pretože obyčajný sprchový gél to nedokáže. Vyskúšaj tieto domáce recepty. Vďaka nim bude tvoja pokožka prekrvená a zredukuješ celulitídu.

Kávový peeling pre hladkú pokožku

Káva je u ľudí veľmi obľúbený nápoj, no dá sa využiť aj inak. Kávový peeling ti pomôže bojovať proti celulitíde. Jednoducho zmiešaj pol hrnčeka mletej kávy (môže byť aj použitá), pol hrnčeka cukru a hrnček oleja (môžeš použiť kokosový, no aj olivový).

Všetky suroviny premiešaj a výslednú hmotu použi ako peeling – nanes si ho vo vani na všetky miesta, ktoré považuješ za dôležité. Po peelingu nezabudni pokožku dôkladne umyť a naniesť na ňu hydratačný krém.

Citrónový peeling pre osvieženie

Tvoja pokožka si zaslúži byť svieža aj počas zimy. Vďaka citrusovému peelingu budeš mať menej viditeľné strie a pravidelné používanie ti môže zredukovať celulitídu. V miske zmiešaj šťavu z polovice citróna, pol hrnčeka cukru a následnej pridaj lyžicu oleja.

Ak chceš peeling voňavý, môžeš použiť aj esenciálny olej. Tento peeling ti zjemní pokožku, budeš sa cítiť sviežo a zabezpečí tvojmu telu celodennú hydratáciu.

Levanduľový peeling pre namáhanú pokožku

Telo je v zimnom období vystavované chladu a mrazu, preto sa môže stať, že tvoja pokožka bude začervenaná. Na tento peeling budeš potrebovať 5 lyžičiek sušenej levandule, 5 lyžičiek oleja a v prípade potreby aj esenciálny levanduľový olej.

Všetky ingrediencie poriadne premiešaj a nanes na miesta, ktoré vystavuješ chladu. Vďaka levanduli sa pokožka upokojí, bude vyzerať sviežo a jemne. Tento peeling však môžeš použiť aj na stehná a problémové partie, pretože ti pomôže efektívne bojovať proti celulitíde.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.