Pexels/Andrea Piacquadio

Mnohí (neinformovaní) muži by povedali, že snom žien je vysoký a vyšportovaný muž. To, že to nie je pravda sme sa už presvedčili v našom článku. Snom všetkých žien je jesť a nepriberať! Tieto potraviny môžeme označiť za zázračné, pretože vďaka ich konzumácii ti bude metabolizmus pracovať lepšie, rýchlejšie a spáliš veľa kalórií.

Grapefruit

O grapefruite si to už určite počula. Obsahuje menej kalórií, než potrebuješ na jeho „spálenie“, takže ho môžeš zjesť veľa a vôbec to na tebe nebude vidno. Taktiež ťa zasýti a dokáže rozkladať tuky v tele.

Mandle

Pokiaľ sa pokúšaš schudnúť, orechov by si nemala konzumovať veľa. Mandle však obsahujú kvalitné bielkoviny, zasýtia ťa a dodajú veľa energie. Takto budeš mať silu na to, aby si si išla zašportovať a spálila veľa kalórií.

Zelený čaj

Nie všetci majú v obľube kávu. O nej už určite vieš, že zrýchľuje metabolizmus, a keď ju vypiješ pred tréningom, bude ti rýchlo spaľovať. Zelený čaj má rovnaké účinky a niektoré druhy obsahujú dokonca viac kofeínu, než káva.

Chilli papričky

Chilli papričky sú štipľavé, dodávajú jedlám výraznejšiu chuť a obsahujú zložku, ktorá zrýchľuje metabolizmus. Avšak pozor – neplatí to pri čipsoch s príchuťou chilli 🙂 . Na ne si dávaj pozor.

Jablká

Naše slovenské jablká sa kvalitou žiadnym iným nevyrovnajú. Okrem toho, že sú chutné, obsahujú veľa vlákniny, ktorá zabezpečí tvojmu telu nasýtenie a črevá budeš mať v zdravom pohybe.

Avokádo

Ak sa bojíš avokáda, pretože si myslíš, že z neho priberieš, prestaň tomu veriť. Má v sebe tuky, no iba tie zdravé a pre telo nevyhnutné. Tie ti dokážu naštartovať metabolizmus tak, že kalórie budeš spaľovať oveľa rýchlejšie.

Ananás

Pri ananáse platí, že obsahuje veľa cukru (ako každé zrelé a chutné ovocie), preto by si ho nemala konzumovať v enormnom množstve. No zabezpečí tvoje telo energiou, ktorá pomáha odbúravať tuky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness