O pár týždňov prídu Vianoce. Ak si chceš dobu čakania na tieto sviatky skrátiť, mala by si sa pustiť do čítania.

Tieto knihy v sebe nesú vianočnú náladu, sú príjemné a priamo stvorené na oddychové čítanie.

Vianoce v Paríži – Mandy Baggot

Kto by nemiloval Vianoce! A Paríž! Keď sa tieto dve veci spoja, vzniknú z toho perfektné nápady a zážitky. Ava sa vydáva do Paríža so svojou najlepšou priateľkou, aby zabudli na sklamanie, ktoré ich v živote stretlo. Čo zaujímavé sa bude na Vianoce v Paríži diať? Dojemný a zároveň vtipný príbeh o parížskom dobrodružstve dvoch kamarátkach Vás naladí na tú správnu vianočnú atmosféru.

View this post on Instagram

Moc ráda čtu. Už od dětství.🙂🙂 Mám štěstí, že se mi příběhy co čtu zobrazují a já se tak pomalu stávám spíš pozorovatelem než čtenářem, který jen čte písmenka. 📖 Když se mi narodili děti 👶👶 , věděla jsem, že knížky jim chci ukázat co nejdřív. A první vánoční🎄 knížku jsem koupila na první společné Vánoce s Áďou (to už bude 15 let!!!). Udělali jsme z Vánočních knih naší novou tradici.🎄🎄 Každý rok před Vánoci, jsme si koupili jednu s vánoční tématikou a tu si četli. U svačiny, před spaním… A najednou jsou děti náctileté, Ada má rád scifi a Emm propadla Harry Potterovi. Ale čtou a za to jsem opravdu moc vděčná. Ada čte opravdu hodně, kolikrát opravdu lomím rukama, protože to množství knížek pod stromečkem má v únoru přečtené, ale už si půjčuje knížky i od spolužáků což mi přijde super. Moc mi chybí náš nákup knížek s Vánočními příběhy a čtení s nimi… A tak jsem si letos koupila první takovou knížku jen pro sebe. Káva, svíčka a nedočkavě otevírám první stránky… Ne a ne se začíst,tak snad se to povede a knížka bude stát za to 😇 Také máte knížkové tradice? #rijen2020 #lockdown #vanocnitradice #vanocnipribehy #knihysvanocnimpribehem #mandybaggot #vanocevparizi #onechristmasinparis #evkaben

A post shared by Eva (@evkaben) on

Na Vianoce mi nevolajte – Michal Slanička

Vianočný príbeh, z ktorého môžeš doslova cítiť vôňu Vianoc. Hlavné postavy žijú krásny život, no predsa im jedna maličkosť k úplnému šťastiu chýba. Dieťa! Ako tento problém vyriešia? Oddychový román, pri ktorom spomalíš, zabudneš na veci okolo teba a naplno sa ponoríš do deja.

Decembrový dar – Jenny Gladwell

Kniha, ktorá vychádza až o pár dní, no určite ťa nesklame. Jane, úspešnej novinárke, stroskotal ďalší vzťah a na lásku už neverí. Keď však podľahne vianočnej atmosfére, zdá sa, že láska má pre ňu niečo pripravené. Krásny román o tom, že láska je naozaj pre každého.

View this post on Instagram

🎄 Searching for a cozy winter read this season? Look no further! 🎄 Jenny Gladwell’s book “A gift in December” has everything I’m looking for in a Christmas novel – and some things I didn’t even know I wanted there! . There’s the main character going through a rough patch, in need of some proper Christmas spirit. There’s a (or several) love interest. There’s snow covered landscapes, Christmas parties in abundance and a Christmas tree at the centre of it all. And then there’s a surprise World War II love story. What’s not to like?! . The book mainly takes place in Norway, and since I’m celebrating Christmas in a cabin close to the Norwegian border it felt suiting. It turns out one of the main events took place only 80 km from where I’m staying! . The book did not disappoint. My only complaint might be that the characters felt a bit too “cliché”, but then again it is that kind of book… I do however wonder if the author really knows the difference between downhill skiing and cross-country skiing. There were a few skiing episodes that had me wondering… . Anyhow, a lovely seasonal read! 🎄🎄🎄🎄/5 . PS. Isn’t this coffee cup gorgeous? It’s a Norwegian design (!), and we gave my mother a whole set for Christmas. It fits perfectly in our cabin, and in bookish photos of course! . #agiftindecember #jennygladwell #adventsgaven #christmasreading #christmasbook #christmasbooks #julbok #julläsning #booksta #bookstagram #bookstagramsweden #christmasbookstagram #adventreading #stugliv #fjällstuga #hytteinteriør #marius #bookandcoffee #bookandcoffeetime #readingandcoffee #norwegianporcelain #swedishwinter #porsgrund #porsgrundporselen #readingtime #cozyreading #cozyreads #winterreading #bookphotography #bookish

A post shared by Lovisa 🍬 She/her (@booksandbulletjournaling) on

Zasnežený Notting Hill – Jules Wake

Ak nemáš náladu na Vianoce v Paríži, zasnežený a romantický Londýn ťa musí dostať. Je to ďalšia kniha, ktorá vychádza až o pár dní, no určite jej daj šancu. Hlavná postava stretne neznámeho muža v metre a bude presvedčená, že tentokrát to je TEN pravý. Svieži román svojou vianočnou atmosférou a a prostredím londýnskej zimy poteší najmä milovníkov romantických príbehov. Tak šup do kníhkupectva po poriadnu dávku romantiky!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.