Vždy, keď sa na teba pozriem ako spíš, hovorím si, že by som chcela, aby to trvalo navždy. Že ťa tak milujem so všetkými tými dobrými aj zlými vlastnosťami, že s tebou chcem ostať do konca života. A nie je to len fráza.

Raz si sa ma opýtal, prečo som si vybrala práve teba. Prečo to s tebou myslím vážne. Odpoveď je jednoduchá a zložitá zároveň. Dá sa opísať miliónmi slov, no aj tak sa ten pocit nedá vyjadriť. Lebo ťa milujem, by malo stačiť. No táto veta v sebe skrýva nespočetne mnoho dôvodov.

Prečo by som s tebou chcela ostať do konca života? Pretože pri tebe sa cítim tak pokojne a v bezpečí, ako nikde s nikým. Akoby sa mi už nikdy nemalo stať nič zlé. Pretože viem, že sa o mňa postaráš. Keď ležím s chrípkou v posteli, prinesieš mi vývar a presne tie jedny pastilky na hrdlo, ktoré mám rada. Pretože viem, že sa na teba môžem spoľahnúť, a ak ti o polnoci zavolám, že potrebujem, aby si po mňa prišiel, bez slova budeš o chvíľu pri mne.

Milujem to dobro v tvojom srdci, ktoré nikomu nechce ublížiť, a tú veselú iskru v tvojich očiach, vďaka ktorej je s tebou život zábava. Vieš ma rozosmiať, ale aj poriadne nahnevať. Ale to patrí k tej vášni, ktorú medzi sebou máme. Je nám dobre bez ohľadu na to, či trávime piatok večer v meste alebo doma v posteli. Môžeme sa rozprávať hodiny alebo byť celý deň ticho, no aj tak si rozumieme. Máme svoje tajomstvá a zvyky, ktoré by som už za nič nemenila.

Preto viem, že s tebou to chcem potiahnúť navždy. Viem, že mi raz budeš dobrým manželom a skvelým otcom našich detí. Že im dáš všetku lásku a naučíš ich každú blbosť. Chcem si užiť každú našu spoločnú chvíľu a už teraz sa neviem dočkať našej budúcnosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.