Instagram/sophieklex

Obyčajných kamarátov môžeš stretnúť počas života niekoľko desiatok, no tých skutočných priateľov spoznáš len zopár. Väčšina z nás by ich dokázala porátať na prstoch jednej ruky. Niekedy prídu do tvojho života nečakane a aj neskôr, než by si to čakala.

Vieš, ako skutočných priateľov vo svojom živote spoznáš a zistíš, či ich vôbec máš? Takéto správanie ich dokonalo prezradí.

1. Môžeš byť pri nich sama sebou a nemusíš sa na nič hrať.

2. Keď si s nimi, zabúdaš na svoje problémy a dokonca aj na čas. Môžeš s nimi stráviť celé hodiny, no aj napriek tomu máš pocit, že prešlo len pár minút.

3. Dokážete sa spolu rozprávať dlhé hodiny a to isté platí aj o písaní. Svoju textovú konverzáciu nikdy neprerušujete a vždy nadviažete tam, kde ste skončili.

4. Ozvú sa kedykoľvek, keď chcú vedieť, ako sa máš, nie len vtedy, ak niečo potrebujú.

5. Podporujú ťa vo veciach, ktoré robíš a tešia sa spolu s tebou, ak niečo dosiahneš. Doprajú ti, nezávidia ti.

6. Môžeš sa na nich spoľahnúť a vieš, že to, čo sľúbia, naozaj aj dodržia. Aj keď by si im zavolala uprostred noci, neodmietli by ťa.

7. Ak urobíš nejakú chybu, vedia ti to povedať priamo do očí a neboja sa toho, ako zareaguješ. Vieš, že to myslia dobre.

8. Máte spoločné záujmy a ak je to možné, trávite spolu čo najviac času.

9. Tolerujú aj tvoje divné a netradičné správanie a zvykli si dokonca aj na tvoje výkyvy nálad. Presne vedia, čo ťa trápi a čo ti urobí radosť.

10. Prekonali ste spolu už aj náročnejšie skúšky a obdobia, ktoré vaše priateľstvo len posilnili. 

11. Poznajú tvoje tajomstvá a vieš, že sú u nich v bezpečí, pretože ich nikomu inému neprezradia.

12. Vaše priateľstvo nezničí ani vzdialenosť, ktorá z akéhokoľvek dôvodu môže medzi vami vzniknúť.

Ak máš takýchto ľudí vo svojom živote, môžeš byť naozaj šťastná a hrdá. Nie každý také šťastie má, preto sa svojich priateľov drž a daj im vedieť, že si vďačná za ich spoločnosť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife