Pexels/Elly Fairytale

Ak máš tendenciu neustále sa porovnávať s ostatnými, môže sa ti zdať, že nemáš v živote toľko, koľko by si mala mať, alebo že pre teba nerobia ostatní veci, ktoré by mohli robiť. Zamysli sa však nad tým, koľko ľudí nemá také šťastie ako ty. Vyrastať v rodine, ktorá človeka prijíma a miluje.

Zabúdaš na vďačnosť, pretože žiješ v materiálnom svete. Samozrejme, nie je na tom nič trestné. Raz za čas si môžeš dopriať niečo, čo ochudobní tvoju peňaženku, ale vylepší ti náladu. Nezakladaj si však na tom svoj život. Neprehliadaj ľudí, ktorí pri tebe stoja v ťažkých životných situáciách a pomáhajú ti. Teraz to považuješ za automatickú pomoc, no nie každý má také šťastie ako ty.

Nie každý má rodičov, ktorým by sa zdôveril.

Nie každý má priateľov, ktorí ho prijímajú.

Nie každý má súrodencov, s ktorými si perfektne rozumie.

Nie každý môže cítiť od svojej rodiny lásku a priazeň.  

Vďačnosť má svoje opodstatnenie a nemôže v tvojom živote chýbať.  V rodine sa skrýva neuveriteľný dar, preto by si to mala dať patrične najavo. Len si pomysli na to, ako pusto by vyzeral tvoj deň bez zábavných kamarátov, bez navareného obeda od rodičov, aká by si bola smutná, keby si bola jedináčik a nemala by si sa s kým porozprávať o tajných láskach. S nikým by si nemohla zdieľať veci, ktoré ťa trápia alebo tešia.

Ty toto všetko máš, tak nájdi v svojich hlbinách kúsok pokory a deň čo deň ďakuj rodičom za to, čo robia. Sú tvoji strážni anjeli, vnímajú ťa ako ten najcennejší poklad, ochraňujú ťa, modlia sa za teba a pokiaľ budú žiť, budú sa o teba starať. Nedopustia, aby sa ti stalo niečo zlé a len im môžeš 100% dôverovať v každej situácii.

Vedieť poďakovať a nosiť v sebe vďačnosť je nadčasové, pretože si táto vlastnosť zachováva hodnotu, ktorá nikdy neklesne. To je teraz predsa módne, nie? 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife