Pexels/Julia Kuzenkov

Možno ťa to čaká už čoskoro alebo sa na túto životnú etapu ešte len tešíš. No okrem toho, že dieťatku treba zabezpečiť množstvo materiálnych vecí, je tu jedna najdôležitejšia. Ako sa bude volať?

Kým niektoré ženy už dávno majú jasné, aké mená by svojim deťom vybrali, a čo sa im páči, pre iné to je dilema. A ver, že aj keď patríš k tej prvej skupine, príde chvíľa, kedy aj ty o svojom výbere zapochybuješ. Ako vybrať to správne meno? Veď to bude už (zrejme) navždy.

Jedno je jasné, ak sa ti meno nepáči a nie si s ním stotožnená, zabudni na neho. No na čo by si zabúdať nemala, je aj názor partnera. Aj on má rovnaké právo na výber, takže by bolo ideálne, ak by ste našli kompromis.

Najjednoduchšia cesta k tomu je – vezmite si do ruky kalendár (ty aj partner osobitne), vyberte každý mená, ktoré sa vám páčia a následne si ich porovnajte. Samozrejme, nemusia to byť iba mená z kalendára, určite poznáš aj iné, ktoré sa ti páčia a na internete nájdeš množstvo tipov. Následne si váš výber porovnajte a spravte zoznam mien, na ktorých ste sa zhodli obaja. Takto sa voľba poriadne zúži.

A ak sa stane, že máte zopár mien, z ktorých si naozaj neviete vybrať, spravte jeden obľúbený a známy trik – mená si veľkým písmom napíšte na A4 papiere a nalepte ich na viditeľné miesto tak, aby ste ich mali stále na očiach. Dohodnite sa, že každý týždeň odtiaľ jedno meno vypadne (to, ktoré sa vám po čase prestalo páčiť). Nakoniec tam ostane jedno meno, ktoré vás neomrzelo ani po tom, čo ste si ho čítali dennodenne.

Mnoho ľudí volí mená podľa seba či rodinných príbuzných, ktoré sa im buď páčia alebo si tak chcú niekoho uctiť. Preto môžeš porozmýšľať aj nad nejakým rodinným menom, ktoré bude akousi tradíciou.

Ak nad takýmito vecami premýšľaš hlbšie, potom si pozri na internete význam mien, vďaka čomu možno objavíš spojitosť s tvojím bábätkom alebo opis, ktorý by si vo svojom dieťati chcela nájsť. Toto je možnosť, ako dáš do hry aj mená, ktoré by ti inak nenapadli.

Keď je tvoj výber jasnejší, skús si to meno vyslovovať nahlas. Ako mu budeš hovoriť, keď mu budeš chcieť prejaviť lásku? Ako ho nazveš, keď budeš chcieť dať najavo, že sa hneváš? Hodí sa to meno aj k priezvisku, ktoré dostane? 

A ak si sa dostala do fázy, kedy si už jednou nohou v pôrodnici a meno stále nemáš, jednoducho to nechaj na svoju intuíciu. Ver, že ako čerstvú mamičku ti to správne meno príde na myseľ vo chvíli, keď ti položia bábätko do rúk. Ty už budeš vedieť, aké meno dostane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife