Aj teba občas prepadne pocit samoty? I keď máš okolo seba denne mnoho ľudí, cítiš sa osamelo? Akoby si sa nemala komu vyrozprávať, komu zdôveriť, … nikto ti nepodá pomocnú ruku, lebo im na tebe nezáleží?

Tieto pocity pozná každý z nás, aj keď to nikdy neprizná nahlas. Takže, ver, že v tom vlastne nie si sama. Je úplne v poriadku mať pochybnosti o živote a ľuďoch rovnako tak, ako zažívať pekné chvíle. Niekedy sa totiž s problémami a myšlienkami musíš popasovať sama. A inokedy mať vo svojom okolí tých správnych ľudí.

To môže byť príčinou tvojich dlhodobých starostí a pocitu samoty. Aj keď iní tvoj život nežijú a nie vždy nesú zodpovednosť za tvoje problémy, ak máš pri sebe nesprávnych ľudí, budeš vždy sama. Praví priatelia tu budú pre teba vždy. Či si hore alebo dole, budú pri tebe stáť a ty sa nikdy nebudeš cítiť sama.

Že nevieš ako nájsť tých pravých? Je to jednoduchšie, ako si môžeš myslieť. Pretriediť si priateľov je vec, ktorú by mal spraviť každý z nás, ak cíti, že mu do života neprinášajú nič dobré a ťahajú ho dole. Hovorí sa, že s kým si, taký si. Preto sa pohybuj medzi takými ľuďmi, ktorí majú rovnaké záujmy, hodnoty a postoje ako ty.

S nimi si budeš mať vždy čo povedať, a preto u nich nájdeš pochopenie. A už nikdy viac nepocítiš, aké je to byť skutočne sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.