Ako sa zbaviť celulitídy? Chce to trpezlivosť a starostlivosť, ale ide to! Pravdou však je, že celulitídu má každá žena a je jedno, či neustále športuje, behá a cvičí. „Pomarančová koža“ trápi nielen pevnejšie ženy, ale aj modelky. Máme však rady, ktoré pomôžu zmierniť prejavy celulitídy. 

Aj keď je tento proces pokožke prirodzený a je zdraviu úplne nezávadný, no veľa z nás sa vzhľad celulitídy protiví a snažíme sa ju rôznymi spôsobmi zmierniť. Hoci na ňu neexistuje žiadny liek, je možné pomocou správnej starostlivosti hrbolčeky vzniknuté celulitídou čiastočne vyrovnať.

Celulitídu najviac spôsobuje pomalý metabolizmus, dehydratácia, hormonálne zmeny či nedostatočná fyzická aktivita. Aj keď sa to neľahko píše, ale celulitída je s naším stravovaním a celkovým životným štýlom veľmi úzko previazaná.

Základom je pravidelný pohyb, pestrá a vyvážená strava. Vtedy sa celulitída objaví najmenej. Zmeň jedálniček. Namiesto instantného, ťažkého a mastného jedla sa zameraj na čerstvé potraviny a čistú vodu. Taktiež sa vyhýbaj cukrom a tukom. Skús to aj bez tabletiek. Pri sklone k väčšej celulitíde sa vyhýbaj antikoncepcii, ak sa dá.

zdroj: unsplash.com

Peeling spojený s masážou je najjednoduchší spôsob ako podporiť prekrvenie pokožky. Z bežných domácich surovín si môžeš pripraviť scruby – peelingy, ktoré podporia mikrocirkuláciu, dodajú pokožke dôležité živiny a zbavia ju odumretých kožných buniek.

Dopraj si taktiež kúpeľ s morskou soľou. Priprav si teplý kúpeľ vo vani. Do vody nasyp 200-500 g morskej soli. Uvoľnená pokožka nasaje z vody minerály, vylúči škodliviny a zostane jemnejšia a hladšia. Relaxuj tak aspoň 20 minút.

Medzi ženami koluje mýtus, že sa treba čím skôr opáliť a celulitída bude menej viditeľná. Áno, pomarančovú kožu je menej vidno, ale koža, ktorá je vystavovaná slnku starne rýchlejšie, stráca na pružnosti a pevnosti a celulitída je po rokoch ešte viac viditeľná. Dávaj si preto pozor na pobyt na slnku a nepreháňaj to.

Ako začať ráno? Napríklad aj sviežo – do pohára s čistou vodou vytlač polovicu citrónu, pridaj 2 cm očisteného a nastrúhaného zázvora, premiešaj a vypi. Podporíš tak rýchlosť metabolizmu, nabudíš trávenie, činnosť obličiek a odplavovanie toxínov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.